Igralci Köbenhavna v prvem delu niso bili kos razigranim igrlacem Gorice.

Po prvem polčasu je namreč izid med danskim Köbenhavnom in slovenskimi prvaki neverjetnih 0:3. Goričani so praktično vsako priložnost spremenili v gol in zasluženo vodijo. Dva gola je dal Jani Šturm, na 3:0 pa je povišal kapetan Miran Srebrnič.

Igralci Gorice so od prve minute igrali zelo odločno. Šturm bi lahko že v četrti minuti zadel za 1:0, a je po podaji Aleksandra Rodića s petih metrov streljal čez gol. Slovenski prvaki so povsem nadzorovali sredino igrišča, veliko težav obrambi Dancev pa je v napadu povzročal Rodić.

Prva tekma v Novi Gorici se je končala z zmago Dancev 1:2. Hit Gorica torej lahko v drugem polčasu dobi dva zadetka, pa še vedno napreduje v 3. predkrog, kjer bi jih čakal Monaco.