Milan Osterc je s 13 zadetki skupaj z Draganom Jeličem najboljši strelec državnega prvenstva. Foto: MMC RTV SLO
Gorica odnesla vse tri točke iz Lendave

V zadnji tekmi 26. kroga Prve lige si je Hit Gorica z 1:0 zmagala v gosteh pri lendavski Nafti. Srečanje je v 85. minuti odločil Enes Demirović. Lendavčani so klonili prvič po sedmih tekmah.

V prvem polčasu so bili boljši Goričani, a so lepše priložnosti imeli gostitelji. V 25. minuti je Jože Benko z glavo stresel okvir vrat. V drugem delu pa je pobudo prevzela Nafta, ki pa jo je v peti minuti nadaljevanje doletel hud udarec, saj je zaradi poškodbe moral zelenico zapustiti prvi steber obrambe Damjan Ošlaj.
Lendavčane to ni zmedlo in so stopnjevali svoj ritem igre ter ves čas pritiskali proti gostujočim vratom. V 57. minuti je Konstantin Vasiljev močno streljal, a je še drugič veselje domačim navijačem, ki so se izkazali in pred tekmo očistili sneg z igralne površine, preprečila vratnica. Nafta je imela še nekaj zrelih priložnosti, a so goriška vrata ostala nedotaknjena. Kazen je sledila v 85. minuti, ko je po hitrem protinapadu po lepi akciji Milana Osterca gostom zmago zagotovil kapetan Demirović.
Nafta sicer ostaja na 3. mestu, a so Lendavčani izgubili stik z Mariborom, ki je 2. in ima pred Prekmurci 7 točk naskoka.