Javier Hernandez, ki ima na dresu zapisan kar vzdevek Chicharito, je v 60. minuti zamenjal Dmitra Berbatova, četrt ure pozneje pa je zabil izredno pomemben gol v boju za naslov prvaka. Foto: Reuters
Wayne Rooney
Wayne Rooney je le prekinil strelski post in končno zadel tudi iz igre. Kljub ne pretirano vidni igri je bil ključni mož Man Uniteda, saj je ob golu prispeval še podajo iz kota za Hernandezov gol. Foto: Reuters
Peter Odemwingie
Vratar Manchester Uniteda je šel v povsem napačno smer, a tega Peter Odemwingie ni znal izkoristiti, saj je pri izidu 1:1 zgrešil z enajstih metrov. Foto: Reuters
Richard Kingson in Carlos Tevez
Carlos Tevez bi se lahko za zapravljeno enajstmetrovko oddolžil v 2. polčasu, a se je izkazal ganski reprezentant v vratih Boltona Richard Kingson. Foto: Reuters
Joe Cole
Na začetku druge minute sodnikovega podaljška je kapetan Gerrard podal z desne strani, na drugi vratnici je vtekel Maxi Rodriguez, žoga pa se je prikotalila do Colea, ki jo je potisnil čez črto. Foto: Reuters
Gareth Bale
Veselje Garetha Balea, ki je z glavo v mrežo preusmeril žogo po prostem udarcu Rafaela van der Vaarta. Z golom v 42. minuti je Tottenham ugnal Fulham z 1:0. Foto: Reuters

Na pogled pričakovan izid, glede na potek dogajanja na igrišču pa zagotovo zelo ugoden, če ne celo srečen izid za goste. O premoči WBA-ja govori statistika: streli v okvir vrat 8:3, streli mimo vrat 10:2. Vendar na koncu štejejo le goli in dve "glavci" Wayna Rooneyja in Javierja Hernandeza sta rdečim vragom prinesli 11. zmago v sezoni.

"Šrek" iz igre zadel prvič po marcu 2010
Rooney je v 3. minuti 21. kroga le dosegel prvi gol v sezoni iz igre, potem ko je z glavo ujel Scotta Carsona na napačni nogi. To je bil Rooneyjev prvi zadetek iz igre, potem ko je bil marca (!) uspešen v četrtfinalu Lige prvakov proti Bayernu v Münchnu.

Čez enajst minut je sledil vrhunec tekme za ljubitelje nogometa - James Morrison je z vrha kazenskega prostora z diagonalnim strelom v sam levi zgornji kot Kuszczakovih vrat z evrogolom poskrbel za izenačenje.

Zapravljena 11-m prinesla zasuk
Razigrani "Baggiesi" so v 63. minuti prišli do najstrožje kazni, potem ko je Rio Ferdinand v svojem kazenskem prostoru zrušil Jeroma Thomasa. K strelu z bele točke je pristopil Peter Odemwingie, Tomasz Kusczak je skočil v napačno smer, ruski Nigerijec pa je na drugi strani za več kot meter zgrešil vrata Uniteda.

Kazen za zapravljene priložnosti gostiteljev je prišla v 75. minuti. Rooney je izvedel kot z leve strani, "Chicharito" (grahek) pa se je iznajdljivo otresel nasprotnega branilca in iz bližine poslal žogo v mrežo za končnih 1:2.

Wayne Rooney si je v zadnjem delu tekme poškodoval gleženj, zaradi katerega bo moral predvidoma počivati dva tedna.

City ohranja pritiska na United
Mestni tekmec Uniteda Manchester City je ohranil stik in ima ob tekmi več še naprej enako število točk (41). City je Blackpool odpravil z 1:0, pri tem pa zamudil še vrsto priložnosti za povišanje izida, pri čemer je prednjačil Carlos Tevez. Kapetan "meščanov" je v 37. minuti z bele točke zgrešil vrata, a tega bledi Blackpool ni znal kaznovati. Edini gol na srečanju je v 34. minuti dosegel Adam Johnson, ki je ustrelil z dobrih 20 metrov, žoga pa je spremenila smer in pristala v mreži gostov.

Na St. Andrewsu igral le Arsenal
Arsenal
je v večerni tekmi gostoval v Birminghamu na negostoljubnem St. Andrewsu. "Topničarji" so povedli v 13. minuti, ko je Robin van Persie močno ustrelil s prostega udarca, od komolca branilca v živem zidu pa se je žoga preusmerila v domačo mrežo. Enosmerni promet (razmerje strelov 18:2 v korist Londončanov) se je obrestoval v prvi polovici 2. polčasa, ko je Samir Nasri z natančnim strelom z razdalje podvojil prednost, nato pa si je obramba Birminghama v 66. minuti zabila še avtogol. Arsenal je tako za vodilnim dvojcem iz Manchestra ohranil zaostanek dveh točk.

Zmagoviti gol L'poola iz ofsajda?
Ali se obetajo navijačem Liverpoola v letu 2011 boljši časi? Liverpool je proti Boltonu prišel do zmagovitega gola v 92. minuti, potem ko je Joe Cole iz bližine zabil za 2:1. Pri tem je bilo videti, da je bil rezervist, ki je v igro vstopil deset minut prej, ob začetni podaji Stevena Gerrarda v prepovedanem položaju. Tekma se je za ostro kritiziranega trenerja Roya Hodgsona začela slabo - goste je v vodstvo dve minuti pred odmorom povedel Kevin Davies. "Redsi" so v 2. polčasu hitro izenačili, potem ko je kapetan Gerrard z visoko podajo mojstrsko zaposlil Fernanda Torresa.