Milivoje Novakovič je dosegel dva zadetka. Foto: Reuters
Bojan Prašnikar
Bojan Prašnikar ne more biti zadovoljen s sezono, saj njegova ekipa s petnajstimi porazi zaseda predzadnje mesto na lestvici prvenstva. Foto: EPA
Nogometaši Stuttgarta so ugnali vodilno Hertho in Bayernu omogočili, da se približa na točko zaostanka. Foto: Reuters
Jose Ernesto Sosa
Argentinec Jose Ernesto Sosa je dosegel edini gol Bayerna za zmago nad zadnjeuvrščenim Karlsruhejem. Foto: EPA
Paolo Guerrero, Dennis Aogo in Jerome Boateng
Paolo Guerrero (prvi z leve) je z dvema zadetkoma Hamburger SV obdržal med najresnejšimi kandidati za naslov. Foto: Reuters

Oba zadetka je slovenski reprezentant dosegel po prihodu iz garderobe, ko je bil rezultat na semaforju še 0:0. V 51. minuti je z razdalje streljal Petit, vratar Gerhard Tremmel pa je nespretno posredoval in žoga se je odbila na nogo Milivoja Novakoviča, ki je bil uspešen z neposredne bližine. Le pet minut pozneje je po podaji z desnega kota Cagdas Atan v kazenskem prostoru podrl 29-letnega Ljubljančana, ki je nato tudi sam izvedel enajstmetrovko.

Novakovič na četrto mesto
Slovenski reprezentant se je s tokratnima zadetkoma povzpel na lestvici strelcev nemškega prvenstva, na kateri vrh še vedno zaseda poškodovani Vedad Ibišević (Hoffenheim) z 18 zadetki. "Novagol" je po 25 krogih s 14 zadetki skupaj z Gomezom na petem mestu.

Stuttgart še v boju za naslov
Stuttgart je na stadionu Gottlieb-Daimler z 2:0 ugnal Hertho, ki si je sicer priigrala več priložnosti, a bila tudi petkrat v prepovedanem položaju. Prvi zadetek je dosegel Brazilec Cacau, ki je dobro izkoristil podajo Gomeza, medtem ko je končni izid štiri minute pozneje postavil Nemec Sami Khedira. Slednjemu je žogo v kazenski prostor podal Thomas Hitzlsperger, Khedira pa je mrežo zatresel z glavo. Rdeče-beli so se z zmago Herthi približali na le sedem točk zaostanka.

Guerrerova zadetka za gnečo na vrhu
V nedeljskem derbiju je Hamburger SV srečno prišel do treh točk na gostovanju pri Schalkeju, čeprav udarni dvojec Petrić (poškodba) - Olić (bolezen) ni igral. V prvem polčasu ni bilo razburljivih dogodkov, v drugem pa je perujski napadalec Jose Paolo Guerrero prinesel zmago Hamburgu. Najprej je izkoristil veliko napako vratarja Manuela Neunerja in žogo potisnil v prazno mrežo, nato pa po podaji Marcella Jansena dosegel osmi zadetek sezone. Schalke je znižal v 80. minuti, ko je lepo podajo Kevina Kuranyija izkoristil še en Perujec - Farfan. Hamburger SV se je tako tik pod vrhom pridružil Bayernu in Wolfsburgu - vsi le eno točko zaostajajo za Hertho.