Samir Handanović je dobro opravil svoje delo. Foto: EPA
Edinson Cavani
Edinson Cavani se je odkupil za zgrešeno enajstmetrovko in znova pokazal, kako "strupen" je za nasprotnikove vratarje. Foto: EPA
Urby Emanuelson
Urby Emanuelson je igral odlično. Foto: EPA
Andrea Pirlo
Andrea Pirlo je v Firencah povišal na 4:0. Foto: EPA
Diego Milito
Diego Milito po zapravljeni enajstmetrovki. Inter počasi izgublja boj za mesta, ki omogočajo preboj v Ligo prvakov. Foto: EPA

Obračun pete in četrtouvrščene ekipe italijanskega prvenstva se je začel po okusu Udineseja, saj je Giampiero Pinzi v 28. minuti na daljši vratnici zabil žogo po predložku z desne strani.

Di Natale povišal na 2:0
Ko je v 52. minuti Antonio Di Natale v mrežo pospravil odbitek po prečki Pinzija, je kazalo, da je Udinese zelo blizu zmagi. Toda v 60. minuti so domači ostali brez Diega Fabbrinija, ki je prejel drugi rumeni karton.

Handanović počakal Cavanija
Napoli je v 75. minuti prišel do enajstmetrovke, potem ko je Maurizzio Domizzi z roko izbil predložek, ki je letel "na glavo" Cannavara. K žogi je pristopil Cavani in ustrelil po sredini gola, a ga je Handanović pričakal in zanesljivo ubranil strel. Zaradi protestiranja ob enajstmetrovki je bil izključen domači trener Francesco Guidolin.

Mojstrska zadetka Cavanija
Cavani je bil uspešnejši v 81. minuti, ko je "Sarmo" matiral s prostega strela z roba kazenskega prostora. Žoga je preletela živi zid. V 84. minuti je Cavani udaril še drugič, potem ko je precej z leve strani žogo v mrežo poslal med Handanovićevimi nogami. Pritisk Napolija do konca ni pojenjal, a so se domači tudi po zaslugi "Sarme" ubranili.
Emanuelson režiser Milanove zmage v Parmi
Vodilno moštvo prvenstva Milan je z odliko opravilo nalogo v 28. krogu, saj je v Parmi zmagalo z 2:0, za kar je najzaslužnejši Nizozemec Urby Emanuelson. 25-letni nizozemski vezist je naprej v 18. minuti izsilil enajstmetrovko, potem ko je njegov strel zadel Cristiana Zaccarda v roko, kar je pomenilo enajstmetrovko. Zanesljivo jo je izvedel Zlatan Ibrahimović. Emanuelson je nato v 55. minuti poskrbel za potezo tekmo, saj je pretekel pol igrišča, ušel dvema branilcema, na koncu pa preigral še vratarja Antonia Miranteja za 2:0. Domači so imeli nekoliko smole, saj so dvakrat stresli okvir vrat.

Cerci olajšal delo Juventusu
Prvi zasledovalec rdeče-črnih Juventus je kar s 5:0 zmagal v Firencah. "Stara dama" je povedla v 15. minuti prek Mirka Vučinića. Ko je bil v 21. minuti pri domačih izključen Alessio Cerci, je bila pot do zmage široko odprta. Do konca so se med strelce vpisali še Arturo Vidal, Claudio Marchisio, Andrea Pirlo in Simone Padoin.

Legrottaglie usoden za Lazio
Tretjeuvrščeni Lazio je izgubil v Catanii (1:0). Zanj je bil usoden nekdanji branilec Juventusa Nicola Legrottaglie, ki je v v 80. minuti zadel po akciji s kota. Inter si očitno še ni opomogel po izpadu iz Lige prvakov. Tokrat je doma brez golov remiziral z Atalanto. Diego Milito je v 23. minuti zapravil enajstmetrovko.

Poleg Handanovića igral le Josip Iličić
"Slovenski" obračun v Serie A med Bologno in Chievom (2:2) je minil brez Slovencev. "Domačin" Rene Krhin je bil na klopi, kar velja tudi za "gosta" Boštjana Cesarja. Bojan Jokić ni bil v ekipi. Palermov Josip Iličić je ob remiju v Lecceju igral do 72. minute, medtem ko Armina Bačinovića ni bilo v postavi.