Slavje nogometašev Hannovra po zmagi nad münchenskim Bayernom. Foto: Reuters
Menedžer Bayerna Uli Hoeness je bil že drugi teden zapored slabe volje. Foto: EPA
Claudio Pizarro je v 17. minuti zadel v polno. Foto: Reuters
Filip Daems in Mladen Petrić
Mladen Petrić je bil junak v Hamburgu. Foto: EPA
Werder dobil poslastico kroga

Bavarci so imeli vseskozi terensko premoč, a so bili v zaključku akcij povsem brez idej. Jürgen Klinsmann je pred tekmo Lige prvakov v torek proti Lyonu odpočil Ze Roberta, Lucia in Bastiana Schweinsteigerja. V 23. minuti je Philipp Lahm slabo podal do Marka van Bommla. Kapetan Bayerna je pred svojim kazenskim prostorom napravil prekršek nad Szabolcsem Husztijem.

25-letni madžarski reprezentant je mojstrsko izvedel prosti strel z desne strani. Z levico je poslal žogo prek živega zidu in snel pajčevino z mreže nemočnega Michaela Rensinga. Do konca polčasa je dve priložnosti za povišanje vodstva zapravil finski napadalec Mikael Forrsell.

Tudi Ribery še ni v pravi formi

V nadaljevanju sta vstopila Franck Ribery in Lukas Podolski. Francoski vezist po poškodbi še ni v pravi formi. Luca Toni je bil nerazpoložen, še najbližje zadetku je bil po strelu z levico, a je bil nemški reprezentančni vratar Robert Enke na mestu. Četrt ure pred koncem je Jan Schlaudraff, ki je še lani igral za Bayern, sijajno zaposlil Forrsella. Rensing je njegov strel z bližine odbil v prečko. Zadnjo priložnost je z diagonalnim strelom mimo vrat zapravil Ribery. Klinsmann je bil na udaru kritik po polomu z Werderjem prejšnjo soboto (2:5), v primeru novega neuspeha proti Lyonu se mu bi stolček že pošteno tresel.

Werder se je izvlekel z igralcem manj
Neverjetno tekmo so videli gledalci na Weserstadionu. Werder je s 5:4 premagal Hoffenheim. Bremenčani so po pol ure igre vodili že s 4:1, pravi evrogol je zabil Aaron Hunt s 25 metrov. Novinci v ligi, ki blestijo na začetku sezone, se niso predali. Sejad Salihović je še pred odmorom potrdil, da je pravi specialist za proste strele. Najboljši strelec Bundeslige Vedad Ibišević je v 62. minuti stekel sam proti vratom, Per Mertesacker ga je potrdil in si prislužil rdeči karton. Z bele točke je Ibišević znižal. Varovanci Ralfa Rangnicka so dobili zalet in Marvin Commper je z glavo izid poravnal. Gostitelji so do srečne zmage prišli devet minut pred koncem. Mesut Özil je dosegel svoj drugi zadetek na tekmi po podaji Jurice Vranješa.

Jelić osrečil Prašnikarja
V vodstvu je Hamburger SV, ki je v zelo slabem srečanju ugnal Borussio iz Mönchengladbacha z 1:0. Odločilni zadetek je z glavo zabil Mladen Petrić v 11. minuti. Bojan Prašnikar se je v Berlinu veselil prve zmage v letošnji sezoni. Energie je ugnal Hertho z 1:0, v 13. minuti je bil po podaji Stanislava Angelova natančen Branko Jelić.

V petek zvečer je Köln premagal Schalke z 1:0.