Eden Hazard (levo) je s srečnim zadetkom Lillu priigral ugodno izhodišče pred povratno tekmo na Anfieldu. Foto: EPA
David Trezeguet
David Trezeguet je postavil končni izid v Torinu. Foto: EPA
Torsten Frings in Cesar Sanchez
Torsten Frings je z bele točke rutinsko ukanil Cesarja Sancheza. Foto: EPA

Lille je kar nekajkrat rešil vratar Mickael Landreau, redsi so bili boljši tekmec v prvem polčasu. V 84. minuti je Eden Hazard poslal predložek v kazenski prostor, žoga je preletela vse igralce in presenetila še vratarja Pepeja Reino.

V Valencii je Werder prišel do vodstva v 24. minuti z golom Torstna Fringsa iz sumljive enajstmetrovke, izenačil pa je Juan Manuel Mata v 57. minuti, le minuto po izključitvi Everja Banege. Obeta se izjemno napeta tekma na Weserstadionu čez teden dni.

Juve in HSV na pol poti do četrtfinala
Juventus ima lepo prednost proti Fulhamu (3:1). Nicola Legrottaglie in Jonathan Zebina sta hitro poskrbela za vodstvo z 2:0, nato je znižal Nigerijec Dickson Etuhu, končni rezultat pa je sodniškem podaljšku prvega polčasa postavil David Trezeguet.

Višjo prednost si je zagotovil tudi Hamburger SV, ki je s 3:1 ugnal Anderlecht. Vodilni gol za Hamburg je dosegel Joris Mathijsen v 29. minuti, njegov rojak Ruud van Nistelrooy pa je po podaji Eljera Elie pet minut pred odmorom povišal na 2:0. Gostom je upanje v zadnji minuti prvega dela vrnil Jonathan Legear, ki je mojstrsko izvedel prosti strel. Mirno pot v Belgijo je Nemcem zagotovil David Jarolim v 76. minuti z desnico z 18 metrov.

Marseille se je rešil v zadnjih trenutkih
Dobro izhodišče ima tudi Wolfsburg, ki je v Kazanu iztržil remi (1:1). Rusi so z golom Christiana Noboea v 29. minuti povedli, sredi drugega dela pa je izenačil bosanski reprezentant Zvjezdan Misimović.

Benfica je proti Marseille sta se razšla brez zmagovalca (1:1). Portugalci so povedli v 76. minuti, ko je zadel Maxi Pereira, v sodnikovem podaljšku pa je Hatem Ben Arfa izid poravnal.