Sanjski debi Nelsona Valdeza v dresu Herculesa - dva gola za zmago nad španskim prvakom Barcelono, in to na njenem "dvorišču". Foto: EPA
Gerard Pique
Nekaj minut pred koncem sta z glavama trčila Juan Calatayud in Gerard Pique. Nič kaj nežno srečanje vratarja in branilca je zahtevalo hitro zdravniško posredovanje. Foto: EPA
Ricardo Carvalho
Ricardo Carvalho je na željo trenerja Mourinha poleti prišel iz Chelseaja, zdaj pa mu je vrnil z golom za prvo zmago na uradnih tekmah. Foto: EPA
Diego Forlan
Diego Forlan je pravi strup za baskovski Athletic, saj mu je na 13 tekmah v karieri zabil že 12 golov. Foto: EPA

Gostje iz Alicanteja, ki so se v prvo špansko ligo vrnili po dolgih 13 letih, so bili večji del tekme na Camp Nouu videti kot le drugo najboljše moštvo na igrišču, a so se vseeno na koncu z 2:0 veselili prvih letošnjih treh točk.

Calatayud v vratih, Valdez v napadu
Barca je napadala v značilnem slogu, a bolj kot ne s slepimi naboji, tisto, kar so usmerili v vrata gostov, pa je ukrotil Juan Calatayud. Po nekaj izrednih priložnostih gostiteljev (Krkić s peto mimo vratnice) je sledila hladna prha. Realov "presežni delavec" Royston Drenthe je s prostega udarca v kazenski prostor poslal uporaben predložek, prvi strel je Victor Valdes odbil naravnost na nogo Paragvajca Valdeza, ki mu ni bilo težko zadeti za 1:0.

Trezeguet zapravil še višjo zmago
Sledila je nova domača ofenziva, največ je poskušal David Villa, pritisk pa so "herkuli" prekinili v 57. minuti. Tiago Gomes je prodrl po desni strani in nato z natančnim predložkom po tleh na vrhu 16-prostora našel Valdeza, ki je s strleom v levi zgornji kot še drugič premagal Valdesa. Do konca se je igrala enakovredna tekma, pri čemer je velika okrepitev Alicanteja David Trezeguet v 88. minuti zapravil izredno priložnost za 3:0, ko je žogo podal v roke Valdesu, namesto da bi jo poslal v skorajda povsem prazen gol.

Zgodovina, vredna treh točk
"Ta dan si bo naš klub zapomnil. To je zgodovinski dan, toda hkrati so to samo tri točke," se je pomembnosti, a tudi realnosti zmage zavedal trener Herculesa Esteban Vigo. Na drugi strani se je moral Pep Guardiola braniti pred ostrimi vprašanji: "Poraz ni imel nič opraviti s slabšim igriščem ali "Fifa" virusom, preprosto dejstvo je, da je bil Hercules boljši."

Özil navdušil, Carvalho zabil
Velike tekmec Barcelone Real Madrid je v naslednji tekmi dneva dosegel prvo letošnjo zmago. Četa Joseja Mourinha je na Santiagu Bernabeuu z 1:0 odpravila Osasuno. Beli balet je bil boljši tekmec, ki pa je zaradi neučinkovitosti za zmago trepetal vse do zadnjega sodnikovega piska.

Edini gol je 'padel' na začetku 2. polčasa, ko je prvi igralec tekme Mesut Özil s podajo zaposlil Cristiana Ronalda, čigar strel je vratar Ricardo ubranil, a odbito žoga se je znova znašla pri povratniku po poškodbi. CR je žogo zbil do Ricarda Carvalha, ki je zabil prvi gol v dresu Reala, s tem pa rojaku na klopi omogočil zmagoviti debi na domačem stadionu.

"Colchonerosi" na vrhu La Lige
Na 1. mesto lestvice se je medtem prebil Atletico Madrid, ki je pozno zvečer gostoval pri Athleticu Bilbau (2:1). Diego Forlan je goste v vodstvo popeljal že v 10. minuti, prav toliko minut pred koncem tekme pa je odločilni gol zabil Tiago. Fernando Llorente je v 88. minuti znižal na 1:2 in poskrbel za napete zadnje trenutke obračuna "At(h)leticov" na San Mamesu.