Kevin Kampl in soigralci se veselijo velike zmage pred 80.100 gledalci na stadionu Westfalen. Foto: Reuters
Pierre-Emerick Aubameyang
Pierre-Emerick Aubameyang je najboljši strelec Bundeslige z desetimi goli. Gabonec je zapravil lepo priložnost za hat-trick v 92. minuti. Foto: Reuters
Jupp Heynckes
Jupp Heynckes že četrtič vodi Bayern. Med letoma 1987 in 1991 je osvojil dva naslova nemškega prvaka, drugič se je na klop nemških prvakov usedel na kratko kot začasni trener, nasledil je nepriljubljenega Jürgena Klinsmanna konec aprila 2009, nazadnje pa je imel med letoma 2011 in 2013 izjemno uspešno obdobje. Trojna krona je največji uspeh v 117-letni zgodovini kluba. Foto: Reuters
Thiago Alcantara in Joshua Kimmich
Thiago Alcantara in Joshua Kimmich sta potrdila zmago Bayerna v drugem polčasu. Foto: Reuters
Kampl končal v objemu Hasenhüttla

72-letni strokovnjak je še četrtič prevzel mesto glavnega trenerja v Münchnu, potem ko je pred štirimi leti in pol odšel v pokoj po trojni kroni v sezoni 2012/13. Navijači so ga navdušeno pozdravili, ko je prišel na stadion v sončnem vremenu in očitno mu je že v prvem tednu uspelo prebuditi ekipo, ki je na začetku sezone delovala razglašeno.

Heynckes je Javija Martineza postavil na mesto zadnjega vezista, kjer je blestel v njegovem prejšnjem mandatu. Do decembra bo manjkal Franck Ribery, vratar Manuel Neuer pa naj bi se vrnil šele v spomladanskem delu.

Kapetan Schuster zatresel lastno mrežo
Prvo veliko priložnost so imeli gostje. Ryan Kent se je v 6. minuti znašel sam pred Svenom Ulreichom, ki pa je žogo z nogo odbil. V 8. minuti je David Alaba z leve strani podal pred vrata, kjer je kapetan Freiburga Julian Schuster preusmeril žogo v lastno mrežo, ko je skušal posredovati pred Thomasom Müllerjem. V nadaljevanju so imeli Bavarci veliko premoč. Tri minute pred odmorom je strel Arjena Robbna vratarju Alexandru Schwolowu še uspelo odbiti, Kinglsey Coman pa je žogo z glavo poslal pod prečko za 2:0.

Mojstrovina Kimmicha s peto
V 62. minuti se je sodnik Frank Willenborg odločil za enajstmetrovko, branilec Caglar Söyüncü naj bi se v kazenskem prostoru žoge dotaknil z roko. Posredoval je videosodnik in najstrožje kazni upravičeno ni bilo. Le minuto zatem je Mats Hummels našel Thiaga, ki je z 20 metrov žogo z desno nogo lepo zavrtinčil tik ob vratnici v mrežo.

Četrt ure pred koncem je nesrečni Söyüncü izgubil žogo pred svojimi vrati, Müller jo je podaljšal do Roberta Lewandowskega. Poljak takih priložnosti ne zapravlja. V sodnikovem dodatku je Coman z desne strani podal pred vrata, kjer je Joshua Kimmich s peto mojstrsko preusmeril žogo v mrežo.
"Don Jupp" (še) ni zadovoljen
"Zdaj moramo nadgraditi to zmago. V naslednjih tednih nas čakajo precej težje tekme. Niti slučajno še vse ne deluje perfektno, čaka nas še veliko dela," je pojasnil Heynckes, ki pričakuje še boljšo predstavo v sredo na tekmi Lige prvakov proti Celticu.

Prvi poraz Dortmundčanov
Še zadovoljnejši so bili v Münchnu z razpleti preostalih tekem. Na večernem derbiju je dortmundska Borussia doživela prvi poraz v letošnji sezoni. Črno-rumeni so na stadionu Westfalen proti Leipzigu začeli sijajno. Branilec gostov Marcel Halsetnberg je podal naravnost na nogo Pierra-Emericka Aubameyanga. Gabonski napadalec je stekel sam proti vratom po levi strani in z desno nogo matiral vratarja Petra Gulacsija. V 10. minuti je z glavo izenačil Marcel Sabitzer. Leipzig je povedel v 25. minuti, ko je Armindo Bruma po lepem preigravanju podal pred vrata, kjer je Yussuf Poulsen poskrbel za preobrat.

Sokratis in Ilsanker izključena
Težave Borussie so se še povečale takoj na začetku drugega polčasa. Napadalec Leipziga Jean Kevin Augustin je krenil sam proti vratom, branilec Sokratis ga je zaustavil z roko in prejel rdeči karton. Augustin si je nastavil žogo na belo točko in ukanil Romana Bürkija za 1:3.

V 56. minuti je Stefan Ilsanker prejel drugi rumeni karton po prekršku nad Aubameyangom in moči na zelenici so bile znova izenačene. V 64. minuti je branilec Dayot Upamecano v kazenskem prostoru podrl Aubameyanga, ki je sam izvedel najstrožjo kazen in znižal na 2:3. Napadi Borussie so se vrstili, najbolj vroče je bilo v 92. minuti, ko je Aubameyang prišel sam pred Gulacsija, a se je vratar izkazal, odbito žogo pa je Andrej Jarmolenko z volejem poslal prek vrat.
Konec izjemne serije črno-rumenih
Borussia je izgubila na domači zelenici prvič po 4. aprilu 2015, kar 41 tekem zapored je v prvenstvu ostala neporažena.
Kevin Kampl je odigral vseh 95 minut za rdeče bike, ki so se veselili velikih treh točk. Prebili so se že na tretje mesto.
"To je bila nora tekma. Pravi derbi v izjemnem vzdušju. Dvoboji so bili intenzivni, obe ekipi sta imeli veliko energije. Mislim, da smo zasluženo zmagali," je bil zadovoljen Kampl.