Goričani so odlično prestali prvo tekmo v Evropi. Foto: RTV SLO
Malden Kovačevič
Takole je v 65. minuti zadel Mladen Kovačevič. Foto: RTV SLO
Saša Ranič
Saši Raniču je veselje preprečila prečka. Foto: RTV SLO

Tekmeca v prvem delu nista veliko tvegala. Obe moštvi sta imeli le po eno polpriložnost. Prvi so zapretili gostje iz Albanije. Obramba Goričanov je žogo izbila le do roba kazenskega prostora, kjer je bil Ahmeti, ki pa je nastreljal Mitjo Piriha.

Slovenski prvaki so si v 36. minuti priborili prvi kot, minuto zatem pa bili najbližje zadetku. Admir Kršič je z leve strani poslal oster predložek, Mladen Kovačevič pa je bil za las prenizek.

V drugem polčasu druga slika
Po prihodu iz slačilnic so igralci iz mesta vrtnic zaigrali kot prerojeni. Mladen Kovačevič je v 47. minuti od daleč za las zgrešil cilj. V 56. minuti je imel najlepšo priložnost Miran Burgič, a je z bližine streljal mimo vrat.

Valter Birsa je v 65. minuti zamenjal nerazpoloženega Burgiča, še v isti minuti pa so Goričani povedli z 1:0. Podajalec je bil Boštjan Puš, z glavo pa je žogo v mrežo Albancev zabil Mladen Kovačevič.

Zmaga bil lahko bila še izdatnejša
Ranič je v 70. minuti po kombinaciji z M. Kovačevičem zadel prečko, končnih 2:0 pa je po lepem strelu po tleh postavil Birsa v 81. minuti. Zmaga Primorcev bi lahko bila še izdatnejša. Puš je v 88. minuti z roba kazenskega prostora po tleh streljal mimo vrat, Marko Šuler pa je v sodnikovem podaljšku z glavo za las zgrešil.

Povratna tekma bo 20. julija. Zmagovalca dvoboja v drugem predkrogu čaka CSKA iz Sofije.

HIT GORICA       2 - 0           TIRANA