Ivica Olić je zadel dvakrat, enkrat z glavo, drugič z nogo. Foto: Reuters
Edin Džeko
Iranci so povedli z 1:0, preobrat pa je varovancem Ćira Blaževića prinesel napadalec Wolfsburga Edin Džeko. Tekma se je končala z 2:3. Foto: Reuters
Španija
Španska reprezentanca se je v Skopju spomnila na nedavno tragično preminulega nogometaša Espanyola Danija Jarqueja. Pred tekmo so njeni nogometaši namreč na igrišče prišli z dresi s številko 21 in priimkom Jarque. Foto: EPA
Andre-Pierre Gignac
Andre-Pierre Gignac je dosegel edini gol na Ferskih otokih, kjer je Slovenija leta 2000 remizirala z 2:2. Foto: Reuters
Miroslav Klose
Miroslav Klose je dosegel drugi zadetek za Nemce. Uspešen je bil z glavo. Foto: EPA
Morten Gamst Pedersen
Morten Gamst Pedersen je poskrbel za dva zadetka Norvežanov, ki so po dveh remijih in treh porazih prišli do prve zmage. Foto: Reuters
Argentinci ugnali Ruse

Prvi zadetek je po odlični podaji Nika Kranjčarja s kota z glavo dosegel Ivica Olić v 23. minuti. V 69. minuti je akcijo za 2:0 začel Mario Mandžukić, ki je podal do Darija Srne. Ta se je lepo odkril na desni strani in stekel v napad ter podal v kazenski prostor do napadalca Arsenala Eduarda da Silve, ki je brez težav zatresel gol. Belorusi so v 81. prek Verhovcova znižali na 1:2, a je evforija na stadionu trajala le dve minuti, ko je novi napadalec Bayerna po podaji Ivana Rakitića iz desne dosegel svoj drugi gol tekme.

Slovenija dva gola, Francozi le enega
Francozi so sicer dominirali večino tekme proti Ferskim otokom, a uspeli slaviti le z golom v 42. minuti. "Čeprav je to edini gol, je vseeno vreden tri točke, tako, da se ne bom pritoževal. Imeli smo veliko priložnosti, a jih nismo znali izkoristiti," je dejal Raymond Domenech, ki je zadnjih 25 minut računal tudi na Francka Riberyja. Z zmago so se Francozi približali Srbom, ki imajo zmago več, na pet točk zaostanka.

Bayern - Azerbajdžan 2:0
Nemčija je z zmago v Bakuju povečala vodstvo pred Rusijo, ki zdaj znaša štiri točke. Do prve priložnosti so sicer prišli Azerbajdžanci, a je s strelom od daleč vezist Bayerna Bastian Schweinsteiger zadel že v 12. minuti. Na začetku drugega polčasa je streljal Mario Gomez, odbito žogo pa je v gol pospravil še en član Bayerna Miroslav Klose.

Prva zmaga Norvežanov
Končno je prišlo tudi do zmage norveške reprezentance v teh kvalifikacijah, v katerih je do srečanja s Škoti zasedala zadnje mesto. S 4:0 so slavili zmago nad neprepričljivimi Škoti, pri katerih je bil v 34. minuti po drugem rumenem kartonu izključen Gary Caldwell, John Arne Riise pa je zadel s prostega strela. Na 2:0 je povišal Morten Gamst Pedersen. Norvežani so dominirali celoten drugi polčas, v 60. minuti je po odbitem strelu Johna Carewa zadel Erik Huseklepp, na končnih 4:0 pa je v 2. minuti sodnikovega podaljška povišal Pedersen z lepo izvedenim prostim strelom.

Rusi povedli, Argentinci slavili
Argentinci so brez Lea Messija in Carlosa Teveza na prelomu polčasa po zaostanku prešli v vodstvo, ki ga niso izpustili do konca srečanja. Na 1:1 je s 25 metrov zadel Kun Agüero, minuto po začetku drugega dela igre pa je rusko obrambo preigral Lisandro López. Na 3:1 je povišal Jesus Datolo, ki je v igro prišel nekaj trenutkov pred tem in zadel že ob prvem dotiku na prvi tekmi v modro-belem dresu, 11 minut pred koncem rednega dela pa je na 2:3 zmanjšal Roman Pavljučenko s prostega strela.