Josip Iličić je dosegel četrti ligaški zadetek v tej sezoni. V nedeljo je proti Udineseju (7:1) zadel dvakrat. Foto: EPA
Cristiano Ronaldo je v 96. minuti s sporno dosojene 11-metrovke zadel za zmago Juventusa nad Genoo z 2:1. Ronaldo je padel v kazenskem prostoru po minimalnem dotiku Antonia Sanabrie, ko je bolj kazalo, da išče stik, kot da bi ga tekmec poskušal nepravilno ovirati. VAR je potrdil, da je prekršek bil. Tri minute prej je bil gol Portugalca razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Gostje so imeli od 51. do 87. minute zaradi rdečega kartona na zelenici igralca manj. Juventus je v 36. minuti v vodstvo popeljal Leonardo Bonucci, ki je po strelu iz kota mrežo zatresel z glavo. Pet minut pozneje je po izgubljeni žogi Alexa Sandra izenačil Christian Kouame, čeprav je slabo zadel žogo, a se je ta odbila od njegove stojne noge in presenetila Gianluigija Buffona. Foto: EPA

Napoli je povedel v 16. minuti, ko je mrežo z glavo iz bližine zatresel Nikola Maksimović. Podal mu je Jose Maria Callejon. V nadaljevanju je Arkadiusz Milik zadel vratnico, ko je streljal proti praznim vratom. Gostje so trpeli, toda v 41. minuti izenačili. Remo Freuler ni streljal najbolje, a je Meretu žoga med nogama ušla v mrežo.

Atalanto je gol prebudil in drugi polčas je začela bolje. Na drugi strani je bil blizu zadetka Lorenzo Insigne, Milik pa je v 66. minuti s prostega strela še enkrat zadel okvir vrat, tokrat prečko. Pet minut pozneje je poljski napadalec le dočakal zadetek. Fabian Ruiz je ukradel žogo Martenu de Roonu in zaposlil Milika, ta je preigral vratarja Pierluigija Gollinija in Napoli drugič povedel v vodstvo. Ruiz je imel na nogi 3:1, a zgrešil.

V končnici je pri Atalanti vstopil Luis Muriel, Rafael Toloi pa je podal Iličiću za izenačenje. Zadetek je razburil domače nogometaše, ki so protestirali, češ da je predtem v kazenskem prostoru Atalante Simon Kjär nepravilno ustavil Fernanda Llorenteja. VAR je presodil, da prekrška ni bilo, trener Napolija Carlo Ancelotti pa je bil zaradi protestov pri sodniku Pieru Giacomelliju izključen.