Josip Iličić v boju z Giorgiom Chiellinijem. Foto: EPA
Alessandro Matri
Alessandro Matri je bil eden boljših igralcev Juventusa na srečanju s Palermom, vpisal se je tudi med strelce. Foto: EPA
Fiorentina - Milan
Nogometaši Fiorentine in Milana so na zelenici stadiona Artemio Franchi bíli hud boj, več priložnosti za zadetek je imela ekipa iz prestolnice mode, a se je morala na koncu zadovoljiti s točko. Foto: EPA
Coutinho
Inter je zmagal tretjič v letošnji sezoni Serie A. Mož odločitve je bil Brazilec Coutinho (na sliki), ki je po dobri uri igre z roba kazenskega prostora matiral gostujočega vratarja Michaela Agazzija. V končnici je ekipa s Sardinije zaostanek znižala na 2:1, a je Interjeva obramba zdržala in preprečila morebitni povratek. Foto: EPA
Miralem Pjanić
Miralem Pjanić je načel mrežo Lecceja, zmago pa je 'sinovom volkulje' prinesel Fernando Gago. Foto: Reuters
Ezequiel Lavezzi
Nogometaši Lazia so na San Paolu iztržili točko, obrambi Rimljanov pa je največ težav povzročal Ezequiel Lavezzi (v sredini). Foto: EPA

Remi na vročem gostovanju v Neaplju bi težko označili za spodrsljaj, pa vendar so imeli sinjemodri iz večnega mesta priložnost, da se nekoliko odlepijo od najbližjega zasledovalca. Na drugi strani so imeli aktualni italijanski prvaki s San Sira priložnost, da prevzamejo vodstvo na prvenstveni lestvici, a so v Firencah naleteli na čvrst odpor Fiorentine. Inter je z 2:1 odpravil Cagliari in zmagal (šele) tretjič v sezoni.

Milan boljši, a neučinkovit
V Firencah so zbrani gledalci v prvem polčasu videli bolj malo, še najlepšo priložnost je v 29. minuti zapravil Alberto Aquilani, ki je po sijajnem predložku Clarenca Seedorfa z glavo za las žogo poslal čez mimo gola. Na začetku drugega polčasa so 'rossoneri' zapretili v 4. minuti nadaljevanja, ko sta dve lepi priložnosti zapored zapravila Zlatan Ibrahimović in Antonio Nocerino. Milan je neprestano napadal, Alexandre Pato je zadel tudi okvir vrat, še najbolj pa se je na tekmi izkazal vratar Artur Boruc, ki je v 83. minuti iz neposredne bližine ubranil strel Urbyju Emanuelsonu. Gostitelji so najlepšo priložnost zapravili v 73. minuti, ko je z dobrih 20 metrov nevarno sprožil Manuel Pasqual, a je ostalo pri 0:0.

Marchetti pomagal do točke
Zadetka niso videli niti v Neaplju, kjer so videli bistveno manj nevarnejših priložnosti kot v Firencah. V prvem polčasu je bila edina omembe vredna 15. minuta, ko so gostitelji zapretili s prostega strela, a je po predložku iz neposredne bližine povsem neoviran vrata zgrešil Hugo Campagnaro. V nadaljevanju sta se obe ekipi nekoliko razigrali, si ustvarili nekaj polpriložnosti, a se začetni izid ni spremenil. Za to je poskrbel tudi odlični Laziev vratar Federico Marchetti, ki je v končnici ubranil nekaj sila nevarnih strelov.

Slab dan za Iličića, Bačinovića in 'Sarmo'
'Stara dama' je brez večjih težav odpravila Palermo, v dresu katerega je spet zablestel Josip Iličić, ki je nekajkrat nevarno zapretil domači obrambi, a se ni vpisal med strelce. Led je v 20. minuti s strelom z glavo prebil Simone Pepe, na 2:0 pa je na začetku drugega polčasa po sijajni globinski podaji Stephana Lichtsteinerja z diagonalnim strelom povišal Alessandro Matri. Prevlada črno-belih se je nadaljevala, po dobri uri igre se je mreža gostov zatresla še tretjič. Po sijajni akciji Mirka Vučinića in Matrija je v polno zadel Claudio Marchisio. Armin Bačinović je igral tako kot Iličić igral vso tekmo.

Grenkobo poraza je okusil tudi Samir Handanović, ki je z Udinesejem v gosteh klonil pred Parmo. Mož odločitve je bil Jonathan Biabiany, ki je rutinirano premagal prvega slovenskega vratarja, vodstvo pa je v 75. minuti z bele točke povišal Sebastian Giovinco. Bojan Jokić je igral vso tekmo Chieva v Catanii (1:2), Boštjan Cesar pa od 58. minute dalje. Valter Birsa je zmago Genoe nad Novaro spremljal s klopi.