Josip Iličić in Duvan Zapata sta poskrbela, da se je Atalanta povzpela na visoko 4. mesto italijanskega nogometnega prvenstva. Foto: EPA

V Bergamu zdaj že odkrito sanjajo o Ligi prvakov. Po trdi tekmi na razmočenem in razritem igrišču, ko sta Iličić in Zapata poskrbela za 11. zmago sezone, so namreč Orobici prehiteli Lazio in Romo ter vsaj začasno prevzeli 4. mesto. Četrto mesto Serie A pa prinaša Ligo prvakov! A zvečer je prerojeni Milan suvereno s 3:0 odpravil Cagliari, pri čemer ni šlo brez novega gola Krzsysztof Piatka. Rdeče-črni so tako prevzeli omenjeno dragoceno 4. mesto na lestvici. Pri Sardincih zaradi dvojnega zloma roke manjka nekdanji igralec Milana Valter Birsa.

SPAL ekspresno povedel
A za Atalanto se je nedelja slabo začela, saj je SPAL povedel že v 8. minuti. Gonilna sila Ferrarčanov Jasmin Kurtić je prodrl po levem krilu in s premeteno podajo našel glavo napadalca Andree Petagne. Atalanta je začela svoje značilne hitre in domiselne napade, kapetan Papu Gomez je v eni akciji dvakrat zapravil neverjetno priložnost oz. je zablestel vratar Emiliano Viviani.

Preobrat v drugem polčasu
Prevlada Bergamčanov se je v nadaljevanju še stopnjevala in v 57. minuti je Duvan Zapata podal z leve strani, na drugi vratnici je priletel Josip Iličić in atraktivno zadel pod prečko. Obleganje gostujočih vrat se je še stopnjevalo. V 79. minuti je Jojo na sredini sprejel žogo in jo oddal na desno stran do Hansa Hateboerja, ki je pred vrati zaposlil Zapato. Kolumbijec ni okleval in dosegel že deveti gol v letu 2019, skupno 15 v zadnjih 10 krogih.

23. krog:

Iličić je dosegel sedmi gol v prvenstvu, s čimer je drugi strelec Atalante. Prvi je s kar 16 goli seveda Zapata, ki s strelsko eksplozijo zadnje tedne dviga obilo prahu ne samo v Italiji. Foto: EPA

ATALANTA - SPAL 2:1 (0:1)