Adriano se je v drugem polčasu poigraval z ukrajinskimi branilci. Foto: EPA
Fernando Morientes in Milan Baroš
Fernando Morientes in Milan Baroš skupaj slavita zmago v Bolgariji. Foto: EPA
Nogometaši Basla
Nogometaši Basla odhajajo v Nemčijo z zadetkom prednosti. Foto: EPA

Modro-črni so odpor Šahtjorja (2:0) zlomili v osrednjem delu 2. polčasa, ko se je razigral Adriano. Brazilec je pri prvem zadetku lepo podal do Obafemija Martinsa, ki mu ni bilo težko zadeti. Le nekaj minut kasneje pa je Adriano še sam zadel z glavo.

V Donecku smo dosegli izid, ki smo si ga želeli. Na povratni tekmi ne smemo popuščati, saj nas lahko to drago stane. Škoda, da na tekmi ne bo naših navijačev, saj imajo prepovedan vstop."
Evropski prvaki so bili v Sofiji boljši od CSKA-ja skozi celotno srečanje. K zmagi s 3:1 je z dvema zadetkoma levji delež prispeval Fernando Morientes.
Slednji je tako na svojstven način debitiral v dresu Liverpoola v evropskih pokalih. Pri prvih dveh zadetkih Redsov je bil podajalec Steven Gerrard.

Z dobrimi nastopi nadaljujejo nogometaši Thuna, ki so v gosteh z 1:0 premagali Malmö in so blizu prvega nastopa med elito. Malo znano moštvo, ki je v 2. predkrogu izločilo Dinamo Kijev, je tako z zmago na Švedskem potrdilo dobro formo.

Pomembno zmago je doseglo še eno švicarsko moštvo. Basel je namreč pred domačimi gledalci premagal Werder z 2:1. Gostitelji so vodili že z 2:0, a je pomemben zadetek v gosteh za Nemce dosegel Miroslav Klose. Z istim izidom kot Basel je slavil tudi Anderlecht. Žrtev Belgijcev je bila Slavija Praga.