Klaas Jan Huntelaar je v 90. minuti zamudil zadnjo priložnost za Milan. Foto: EPA
Mirko Vučinić in Massimo Ambrosini
Dvoboj Mirka Vučinića in Massima Ambrosinija. Foto: EPA
Fabio Grosso
Fabio Grosso je bil junak Juventusa v Firencah. Foto: Reuters

Milan je bil na Olimpicu večji del tekme nevarnejši. V 90. minuti je imel sijajno priložnost za zmago Klaas-Jan Huntelaar, vendar je sam pred vratarjem Juliom Sergiom z glavo streljal čez gol. Rimljani so agresivno začeli srečanje, lepi priložnosti sta si pripravila Daniele De Rossi in Julio Baptista.

Roma oživela po vstopu Tonija
Milan je vajeti igre prevzel sredi prvega polčasa. Marco Borriello je najprej iz ugodnega položaja meril mimo vrat, Romin branilec Nicolas Burdisso pa bi predložek Mathieuja Flaminija z glavo kmalu preusmeril v lastno mrežo. V 55. minuti je Sergio lepo ubranil strel Borriella, potem ko je ta prodrl v kazenski prostor in želel zadeti ob bližnji vratnici.

Roma je postala nevarnejša z vstopom Luce Tonija, ki se je vrnil po januarski poškodbi. Mirko Vučinić je z glavo meril za malo mimo vratnice, v sodnikovem podaljšku pa je Christian Abbiati uspešno odbil močan in nevaren strel Johna Arneja Riiseja.
Slaba predstava Interja
Inter je remiziral še četrtič na zadnjih petih tekmah. Več kot 70 minut ni resneje ogrozil vrst Genoe. Pritisnil je šele v končnici, ko pa je bilo že prepozno, zato je ostalo pri izidu 0:0.

Grosso zadel v slogu pravih napadalcev
Juventus je z 2:1 slavil v Firencah. Diego je po uspešno izigrani "ofsajd" zanki zadel že v 2. minuti, v 32. pa je izenačil Marco Marchionni z glavo po napaki vratarja stare dame Alexa Manningerja (Gianluigi Buffon je poškodovan), ki je ob predložku "zaplaval" v prazno. Tri točke gostom je v 68. minuti zagotovil rezervist Fabio Grosso z lepim strelom z levico iz težkega položaja.