Javier Zanetti je takole že v 2. minuti dosegel zadetek - svojega četrtega v Ligi prvakov. Foto: Reuters
Raul Gonzalez
Raúl Gonzalez je v Gelsenkirchnu po slabi uri igre mrežo Hapoela iz Tel Aviva zatresel dvakrat. Foto: EPA
Lionel Messi
Lionel Messi je z izvrstnim strelom v 19. minuti zatresel mrežo Köbenhavna. Foto: Reuters
David Villa  in Lionel Messi
Messi je v 37. minuti zadel še drugič na tekmi, a mu je stranski sodnik zaradi domnevnega prepovedanega položaja gol razveljavil. Vendarle se je Argentinec med strelce znova vpisal v 90. minuti. Foto: Reuters
Twente
Nogometaši Twenteja so doma z Werderjem iz Bremna remizirali (1:1). Foto: Reuters
Nani
Luis Nani je odločil tekmo proti Bursasporju (1:0). Foto: Reuters

Črno-modri so svojega nasprotnika šokirali že v 2. minuti. V prvi akciji so povsem izigrali gostujočo obrambo, po lepi podaji Samuela Eto'oja na robu kazenskega prostora pa je vratarja Heurelia Gomesa mojstrsko premagal kapetan Javier Zanetti. V 8. minuti so Angleži ostali brez prvega vratarja Gomesa, ki je zaradi prekrška nad Jonathanom Biabianyjem prejel rdeči karton. Eto'o je nato z bele točke žogo spravil za hrbet rezervnega vratarja Carla Cudicinija. Navijači se niso še povsem umirili, ko je se mreža gostov zatresla še tretjič. Med strelce se je z roba kazenskega prostora vpisal Dejan Stanković.

Gostje so si prvo resnejšo priložnost uspeli pripraviti šele v 28. minuti, ko je Peter Crouch po predložku Aarona Lennona z glavo iz neposredne bližine meril previsoko. Toda gostujoči napadi so bili sila redki, v 35. minuti pa je Eto'o dosegel še en zadetek in povišal na 4:0.

Fantastični Bale Tottenhamov junak
V 5. minuti nadaljevanja se je poškodoval Dejan Stanković, dve minuti kasneje opa je "ostrogam" uspelo izid znižati na 4:1. Levi bočni branilec Gareth Bale je po levi strani pobegnil Zanettiju in Walterju Samuelu ter žogo z natančnim diagonalnim strelom poslal za hrbet vratarja Julia Césarja. Bale je na tekmi zadel še dvakrat (v 90. in v 91. minuti), oba zadetka pa je dosegel na zelo podoben način. Do neverjetnega povratka je Londončanom na koncu zmanjkalo časa.

Bursaspor se je Unitedu dobro upiral
V skupini C je Manchester United doma z 1:0 premagal Bursaspor, potem ko je Luis Nani z 20 metrov sprožil silovit, a natančen strel, ki je končal za hrbtom vratarja Dimitarja Ivankova. Na drugi tekmi so Glasgow Rangersi na Ibroxu remizirali z Valencio. Tragični junak je bil Maurice Edu, ki je v 33. minuti najprej Škote povedel v vodstvo, nato pa ga je na začetku drugega polčasa izničil z avtogolom.

Messi potopil Köbenhavn
Camp Nou je videl kar pet zadetkov, priznana pa sta bila le dva. V 19. minuti je vodilni zadetek z roba kazenskega prostora dosegel Lionel Messi, ki je gostujočega vratarja premagal z izjemno natančnim strelom. Zmago je nato potrdil v izdihljajih tekme, ko je žogo po predložku Erica Abidala pospravil v mrežo. Sicer je Messi zadel še dva gola, mrežo pa je zatresel tudi David Villa, a so bili zadetki razveljavljeni zaradi domnevnih prepovedanih položajev.