Ronaldo se ob italijanskem reprezentantu Zaccardu ni pretirano naigral. Foto: Reuters
Hernan Crespo
Hernan Crespo je dosegel svoj deveti gol. Foto: Reuters
Igralci Rome
Veselje Rimljanov ob izenačujočem zadetku Francesca Tottija, ki je v letošnji izdaji Serie A zadel že 16-krat. Foto: EPA

Veteran Alberto Fontana, ki je nekdaj branil tudi za Inter, je slabo začel srečanje na stadionu Renza Barbere, saj je v 8. minuti srečanja v svojem kazenskem prostoru zrušil Alberta Gilardina. Najstrožjo kazen je izvedel Kaka, a se je 40-letnik izkazal in se oddolžil za prejšnjo nepremišljenost.

Tudi v nadaljevanju je Fontana blestel in kar po vrsti zaustavljal nevarne poskuse Seedorfa, Pirla in Kake. Siciljanci, ki so še naprej tretji na lestvici, bi se kmalu veselili vseh treh točk, če bi bil Michele Di Natale v sodnikovem podaljšku le malce bolj natančen.

Samo točka z gostovanja v Veroni
Roma je na gostovanju pri Chievu po 33. minutah zaostajala z 2:0. Vnovič je zadel albanski napadalec Bogdani, a je po zadetku Semiolija bliskovito odgovoril kapetan sinov volkulje Francesco Totti. Nepredvidljivi Rimljan je že v tretji minuti nadaljevanja izenačil po hitrem napadu, kaj več pa zlato-rdečim ni uspelo.

Od Udineseja do Udineseja
Udinese je prekinil niz 17. zaporednih zmag črnomodrih. Inter je s tem postavil rekord ne samo v Italiji, temveč tudi v najboljših petih ligah Evrope. Na začetku drugega polčasa je Christian Obodo povedal goste v vodstvo, Argentinec Hernan Crespo je izid poravnal čez četrt ure. Ravno po remiju brez golov v Vidmu konec oktobra, se je četa Roberta Mancinija podala na neustavljiv pohod, katerega cilj je neomadeževani "scudetto".

Empoli še naprej blesti
Na domačem terenu sta Empoli in Lazio zanesljivo slavila z identičnim izidom 3:1. Lazio je na lestvici četrti, Empoli pa peti. Za njima je Milan.