Odločilni zadetek je dosegel igralec Atalante Nejc Praprotnik v 87. minuti. Tri minute prej je Thomas Bender izenačil izid. V prvem polčasu je dva zadetka za Slovenijo dosegel Rok Baskera, ki igra v mladinski ekipi Genoe.
Sloveniji bi za nadaljevanje kvalifikacij zadoščal že neodločen izid, toda varovanci Boruta Jarca so dali tekmecem vedeti, da jih zanima zmaga.
Na Ptuju je Belgija s 3:1 premagala Škotsko in si prav tako zagotovila igranje v 2. krogu kvalifikacij. Žreb bo konec novembra v Švici, evropsko prvenstvo (U-19) pa julija 2012 v Estoniji.
Kvalifikacije za EP (U-19), skupina 8
3. KROG, Slovenska Bistrica:
SLOVENIJA - WALES 3:2 (2:1)
Baskera 8., 35., Praprotnik 87.; Parry 5., Bender 84.
Slovenija: Adam, Palčič, Janža (67./Lidjan), Dobrovoljc, Krajnc, Baskera (89./Šujica), Lotrič, Pučko, Kovjenić, Ćolić (61./Jakovljević), Praprotnik.
Ptuj:
ŠKOTSKA - BELGIJA 1:3 (1:1)
Na lestvici je Belgija z enakim številom točk kot Slovenija zaradi boljše razlike v golih zasedla prvo mesto.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje