Milan Škriniar in Samir Handanović se veselita velikih treh točk. Do konca sezone je še 12 krogov, a Inter je že izpadel iz evropskih tekmovanj in vse misli bo usmeril v boj za
Milan Škriniar in Samir Handanović se veselita velikih treh točk. Do konca sezone je še 12 krogov, a Inter je že izpadel iz evropskih tekmovanj in vse misli bo usmeril v boj za "scudetto", ki ga je zadnjič osvojil maja 2010 pod vodstvom Joseja Mourinha. Foto: Reuters

Izbranci Antonia Conteja so na lepi poti, da prekinejo niz devetih zaporednih naslovov Juventusa v Serie A. Stara dama na tretjem mestu zaostaja že deset točk, a ima tudi tekmo manj.

Iličić igral v drugem polčasu
Nekdanji slovenski reprezentančni vratar Samir Handanović je odigral vso tekmo za Inter, medtem ko je Josip Iličić prvi polčas spremljal na klopi. V drugem polčasu ga je 63-letni strateg Atalante Gian Piero Gasperini poslal na igrišče, ko je zamenjal Ukrajinca Ruslana Malinovskega.

Handanović preprečil vodstvo Atalante
V prvem polčasu je bila Atalanta boljša. Inter ni sprožil niti enega strela v okvir vrat. Najlepšo priložnost je imel napadalec Duvan Zapata pet minut pred odmorom, ko je po podaji iz kota nevarno streljal z glavo, vendar je bil Handanović na pravem mestu. Žogo je odbil v kot, ko pa je bilo znova nevarno. Marcelo Brozović je odbil žogo z golove črte po strelu Berata Djimsitija z glavo.

Škriniar je izkoristil edino priložnost za Inter na tekmi. Foto: Reuters

Branilec Škriniar se je odlično odzval v gneči
Na začetku drugega polčasa je vstopil Iličić, na drugi strani pa je Antonio Conte v 53. minuti v igro poslal Christiana Eriksena, ki je takoj izvedel kot. V gneči pred vrati je branilec Škriniar z močnim strelom z desnico poslal žogo v malo mrežico z desetih metrov. Slovak se je odzval v slogu najboljših napadalcev, saj je bilo prostora res malo.

V zadnje pol ure je Atalanta pritiskala. Iličić je vodil igro, a Inter se je disciplinirano branil. V 68. minuti je Zapata streljal mimo vrat, zadnjič pa je bilo vroče pred vrati Handanovića v 85. minuti, ko je bil nenatančen rezervist Mario Pašalić.

Gostje so imeli terensko premoč (streli 5:10, v okvir vrat 1:3, posest 46:54 %), a so na koncu ostali praznih rok.

Conte: Tri velike točke proti odlični ekipi
"Atalanta je vzela točke vsem tekmecem z vrha lestvice. Zelo dobro so se pripravili na to tekmo, precej bolj so bili nevarni kot na prejšnjih medsebojnih tekmah. To so tri velike točke proti odlični ekipi," je bil vesel trener Conte.

Seveda je bil razočaran Gasperini: "Vsekakor smo odigrali dobro tekmo. Imeli smo smolo v gneči pred vrati po kotu. Jezni smo, ker bi lahko odnesli vsaj točko."