Joaquin Correa je bil najboljši igralec tekme na rimskem Olimpicu. Foto: Reuters

Obeta se zelo napet obračun za mesta, ki vodijo v Ligo prvakov. Inter si lahko že ta konec tedna zagotovi prvi naslov prvaka po letu 2010. Atalanta ima nato dve točki naskoka pred Napolijem, Juventusom in Milanom. Lazio je znova ujel priključek, saj ima še tekmo manj.

Ciro Immobile je z 18 zadetki na petem mestu lestvice strelcev Serie A. Foto: Reuters

Correa zadel po prvi akciji Lazia na tekmi
Že v uvodni akciji srečanja so imeli Milančani veliko priložnost. Hakan Calhanoglu si je izmenjal dvojno podajo z Mariom Mandžukićem. Njegov strel z roba kazenskega strela je ubranil Pepe Reina. Lazio je krenil v protinapad, Ciro Immobile je sijajno zaposlil Joaquina Correo, ki je prišel sam pred Gianluigija Donnarummo, ga mojstrsko preigral in potisnil žogo v prazno mrežo.

Videosodnik razveljavil zadetek Lazzarija
Manuel Lazzari je v 43. minuti drugič zatresel milansko mrežo, a se je oglasil videosodnik. Daniele Orsato si je ogledal posnetek ob stranski črti in gol razveljavil zaradi prepovedanega položaja.

Hitri Correa je povzročal ogromne težave branilcem Milana. V 51. minuti ga ni uspel zaustaviti Fikayo Tomori. Correa je z desne strani matiral Donnarummo. Orsato, ki ja avgusta sodil tudi finale Lige prvakov v Lizboni, se je oprl na video tehnologijo. Zadetek je veljal, saj Lucas Leiva ni naredil prekrška nad Calhanoglujem tik pred zadetkom.

Milan je imel terensko premoč, sprožil je 16 strelov, izvajal devet kotov in imel 60-odstotno posest žoge, a brez poškodovanega Zlatana Ibrahimovića ni bil nevaren.

Priznani sodnik Daniele Orsato si je moral kar dvakrat ogledati posnetek ob stranski črti. En zadetek Lazia je obveljal. Foto: Reuters

Immobile najprej v vratnico, nato pa v polno
Deset minut pred koncem je Immobile lobal Donnarumo, a se je žoga odbila od leve vratnice. Odlični napadalec je bil bolj natančen v 87. minuti, ko je po podaji Lazzarija prišel do strela s 14 metrov in z desno nogo poslal žogo od vratnice v mrežo.

Še najbližje zadetku je bil Milan v zadnji minuti rednega dela, ko je po podaji Calhanogluja iz kota Franck Kessie z glavo stresel prečko.

Zmaga Napolija v Torinu
Torino je izgubil proti Napoliju z 0:2. Za Neapeljčane sta v 11. in 13. minuti zadela Tiemoue Bakayoko in Victor Osimhen.