Dušan Vlahović je bil najboljši igralec tekme na stadionu Marcantonio Bentegodi v Veroni. Foto: EPA

Torinčani so sami na vrhu kot še edina ekipa s stoodstotnim izkupičkom šestih točk.

V prvem polčasu so si gostje že priigrali odločilno prednost. Kenan Yildiz je v 28. minuti zaposlil Dušana Vlahovića, ki je sprejel žogo z desnico, nato pa jo z levo nogo poslal v mrežo.

Trener Verone Paolo Zanetti se je lahko le držal za glavo. Foto: EPA

Šest minut pred odmorom je 20-letni Samuel Mbangula poslal predložek v kazenski prostor, 21-letni Nicolo Savona pa je z glavo poslal žogo v loku v mrežo. Vlahović je visoko skočil, a ga je žoga preletela in končala v mreži gostiteljev.

V 53. minuti je Jackson Tchatchoua v kazenskem prostoru podrl Mbangulaja, najstrožjo kazen pa je zanesljivo izvedel Vlahović.

Gonzalez za približno 38 milijonov evrov iz Fiorentine v Torino
Argentinski nogometaš Nicolas Gonzalez je podpisal pogodbo z Juventusom, ki se seli iz Fiorentine za približno 33 milijonov evrov, saj torinski velikan nadaljuje prenovo svoje ekipe pod vodstvom novega trenerja Thiaga Motte.

Gonzalez je posojen za eno leto za osem milijonov evrov z obveznostjo nakupa za 25 milijonov evrov in bonusi v vrednosti petih milijonov evrov, "odvisno od doseganja določenih športnih ciljev". Skupna vrednost je tako 33 milijonov evrov.

26-letnik se v Juventus seli po treh letih v Fiorentini, kjer je v zadnjih dveh izvedbah Konferenčne lige in italijanskega pokala 2023 končal kot podprvak. Gonzalez je za Argentino igral 39-krat, dosegel pet zadetkov in pomagal osvojiti zadnji dve južnoameriški prvenstvi.

Juve je med poletnim prestopnim rokom že pripeljal Douglasa Luiza in Kheprena Thurama, prav tako pa si prizadeva za podpis zvezdniškega vezista Atalante Teuna Koopmeinersa.

Florian Thauvin in soigralci so po slabi lanski sezoni našli formo že na začetku nove. Foto: EPA

Udinese ugnal Lazio
V soboto je Udinese premagal Lazio z 2:1. Jaka Bijol je odigral vso tekmo, Sandi Lovrić pa je vstopil v 66. minuti.

Videmčani so povedli v 5. minuti, ko je po podaji z desne strani z glavo zadel 23-letni in kar 201 centimeter visoki Lorenzo Lucca, ki ga je Udinese pred sezono dokončno odkupil od Pise za osem milijonov evrov.

Florian Thauvin je v 49. minuti podvojil prednost videmske zasedbe, le dve minuti zatem pa je bil pri domačih izključen Hassane Kamara. Lazio je številčno premoč unovčil le za zmanjšanje zaostanka, v 95. minuti je zadel Gustav Isaksen.

Matteo Cancellieri je zagotovil Parmi velike tri točke. Foto: EPA

Cancellieri šokiral Milan
Parma je bila presenetljivo boljša od Milana z 2:1. Gostitelji so povedli v 2. minuti z golom Dennisa Mana, Christian Pulišić pa je v 66. minuti izenačil. Zmago domačim je v 77. minuti zagotovil Matteo Cancellieri.

Inter odpravil Lecce
Inter, ki brani naslov, je po remiju v prvem krogu tokrat z 2:0 odpravil Lecce. Zadela sta Matteo Darmian in Hakan Calhanoglu, ki je bil uspešen z bele točke.

Empoli presenetil Romo
Veliko presenečenje se je zgodilo na rimskem Olimpicu, kjer je Roma izgubila proti Empoliju z 1:2. Po golih Emmanuela Gyasija v 45. minuti in podajalca pri prvem zadetku Lorenza Colomba v 61. minuti so gostje vodili že z 2:0. Eldor Šomurodov je v 81. minuti vrnil nekaj upanja domači ekipi, ki pa ji do konca ni uspelo priti vsaj do točke.

Gladka zmaga Napolija
Napoli je po visokem porazu v uvodnem krogu tokrat vtis popravljal proti Bologni. Vpisal je prve tri točke za zmago s 3:0, potem ko so zadeli Giovanni di Lorenzo ob koncu prvega polčasa, Hviča Kvarachelia v 75. minuti, Gruzijec je podal za prvi gol, in Gio Simeone v 94. minuti.