Dušan Vlahović je po zadetku dvignil dres Gleisona Bremerja. Brazilec se je hudo poškodoval na tekmi Lige prvakov v sredo v Leipzigu. Strgal si je križno vez v levem kolenu in v tej sezoni ne bo več igral. Foto: EPA

Stara dama je v sredo v Leipzigu z igralcem manj uprizorila vrnitev po zaostanku z 1:2 in se veselila velikih treh točk v Ligi prvakov.

Tudi tokrat se je srečanje začelo po načrtih Rorinčanov. Po četrt ure igre je po podaji iz kota branilec Federico Gatti z glavo zadel Sebastiana Luperta v roko. Oglasil se je videosodnik in Juventus je imel na voljo najstrožjo kazen. Dušan Vlahović je z levico poskrbel za vodstvo.

Razvan Marin je priigral Cagliariju veliko točko. Foto: EPA

Vse je že kazalo na minimalno zmago, ko je napadalec Roberto Piccoli potisnil žogo mimo Douglasa Luiza, ki ga je podrl v kazenskem prostoru. Znova je bil na potezi videosodnik, ki se je v 88. minuti odločil za enajstmetrovko. Romun Razvan Marin. ki je vstopil v 65. minuti, je bil zanesljiv izvajalec.

Francisco Conceicao je v predzadnji minuti rednega dela teatralno padel v kazenskem prostoru in prejel drugi rumeni karton. Juventus je znova končal tekmo z deseterico.

Zemura s prostega strela zagotovil zmago Udineseju
Nogometaši Udineseja so vpisali četrto zmago. Edini zadetek na tekmi, na kateri je Jaka Bijol igral vso tekmo za Videmčane, je dosegel Jordan Zemura. 24-letni reprezentant Zimbabveja je v 75. minuti zadel s prostega strela s 25 metrov, ko je žogo zavrtinčil čez živi zid in jo poslal v zgornji kot tekmečevih vrat.

Torino se je z deseterico dobro upiral Interju
Branilec naslova Inter ugnal Torino s 3:2. Marcus Thuram je bil tokrat v glavni vlogi, saj je dosegel vse tri zadetke za Milančane. Torino je od 20. minute igral z igralcem manj, Guillermo Maripan je bil izključen zarad spotikanja. Gostje so vseeno dosegli dva zadetka, natančna sta bila bila Duvan Zapata in Nikola Vlašić z bele točke, ki je v 86. minuti postavil končni izid.