Kurtić proslavlja gol. Foto: EPA

Akcijo je začel Yann Karamoh, ki je prejel dolgo podajo, stekel naprej po desni strani, podal v sredino, dogajanju je dobro sledil Kurtić, ki je s strelom v spodnji levi kot matiral nasprotnega vratarja.

Lautaro Martinez je zadel za Inter. Foto: Reuters

Remi Lazia in Interja
Lazio in Inter sta na enem izmed derbijev tega kroga remizirala na rimskem stadionu Olimpico (1:1). Milanska ekipa, ki je imela premoč v prvem polčasu, je povedla v 30. minuti – prodiral je Ivan Perišić, žoga pa se je v kazenskem prostoru odbila do Lautara Martineza, ki je streljal po sredini gola.

Lazio je izenačil v 55. minuti – Acerbi je poslal predložek na oddaljenejšo vratnico, kjer je bil Sergej Milinković-Savić, z glavo je premagal Samirja Handanovića.

Zmaga Juventusu s 3:0?
Večernega derbija med Juventusom in Napolijem ni bilo.

Napoli ni odpotoval v Torino zaradi dveh pozitivnih primerov v ekipi – z novim koronavirusom sta okužena Zielinski in Elmas – in odsvetovanja potovanja, ki so mu ga izrekle neapeljske zdravstvene oblasti zaradi nevarnosti okužbe.

Nogometaši Juventusa so stopili na nogometno zelenico, a njihovih tekmecev ni bilo. Foto: Reuters

Italijanska nogometna zveza ni odobrila Napolijeve prošnje za preložitev tekme, to sicer predvideva, ko je v ekipi deset pozitivnih primerov.

Nogometaši Juventusa so kljub napovedi, da Napolija ne bo, stopili na nogometno zelenico. Po pravilih so tam morali preživeti 45 minut in v tem primeru naj bi se zmaga s 3:0 pripisala varovancem Andree Pirla, piše italijanski Corriere dello Sport.

A končna odločitev še ni znana. Tudi če bi italijanska nogometna zveza Juventusu pripisala zmago, bo Napoli to verjetno izpodbijal pri ustreznih organih, še poročajo italijanski mediji.

Tudi predsednik Juventusa Andrea Agnelli je za Sky Sport povedal, da bi raje videl, da Juventus zmago doseže na zelenici. Dodal je, da mu je predsednik Napolija Aurelio De Laurentis poslal sporočilo, v katerem ga je prosil za preložitev tekme, a mu je ta odgovoril, da je protokol znan in da se pravila morajo spoštovati.