Romelu Lukaku, ki je v četrtek podpisal za Napoli, je sanjsko debitiral na stadionu Diega Armanda Maradone. Foto: EPA

Parma je v Neaplju povedla v 19. minuti, ko je enajstmetrovko unovčil Ange-Yoan Bonny. Čeprav je domača ekipa imela precej več strelov, pa je dolgo kazalo, da bo Parma odšla s polnim izkupičkom, čeprav je od 76. minute igrala z igralcem manj.

Vratar Zion Suzuki je stekel iz kazenskega prostora in podrl Davida Neresa. Prejel je drugi rumeni karton. Trener Fabio Pecchia je že opravil vseh pet menjav, zato je moral v vrata branilec Enrico Delprato.

V 87. minuti je sodnik Paride Tremolada pokazal na belo točko po prekršku nad Giovannijem Simeonejem. Oglasil se je videosodnik, ki je opazil, da je Pontus Almqvist pravilno izbil žogo.

Lukaku in Zambo Anguissa pripravila preobrat
Za igro je bilo odmerjenih še enajst minut sodnikovega dodatka. V 92. minuti sta udarila nekdanja nogometaša Rome, ki sta vstopila na igrišče v drugem polčasu. Leonardo Spinazzola je podal do Romeluja Lukakuja, ki je z močnim strelom izenačil.

V 96. minuti je Andre Frank Zambo Anguissa z glavo poskrbel za veselje na stadionu Diega Armanda Maradone po podaji še ene poletne okrepitve Davida Neresa. Tekma je trajala kar 105 minut, Napoli pa se je razveselil velike vrnitve.

Rafael Leao je zagotovil Milanu točko na Olimpicu. Foto: EPA

Rezervist Rafael Leao rešil točko za Milan
Obračun Lazia in Milana se je končal z 2:2. Strahinja Pavlović je goste popeljal v vodstvo v 8. minuti z glavo po podaji iz kota. Valentin Castellanos in Boulaye Dia pa sta v 62. in 66. minuti poskrbela za prerobat. Točko je Milančanom, ki so še brez zmage v novi sezoni, priigral rezervist Rafael Leao v 72. minuti.

Lecce je z 1:0 premagal Cagliari in prišel do prvih točk v sezoni. Nikola Krstović je bil strelec edinega gola, zadel je v 26. minuti. Gostitelji so vodstvo zadržali, čeprav so celoten drugi polčas igrali z igralcem manj.

Inter napolnil mrežo Atalante
Inter je v petek zvečer na San Siru ugnal Atalanto s 4:0. Branilec naslova je povedel že v 3. minuti po avtogolu albanskega branilca Berata Djimsitija, na 2:0 pa je sedem minut zatem povišal Nicolo Barella.

Milančani so v drugem polčasu dosegli še dva gola, oba v režiji Francoza Marcusa Thurama. Prvega je zabil v 47., drugega pa v 56. minuti.