Po napaki Thea Hernandeza je Sampdoria povedla, Jens Petter Hauge pa je Milanu priigral točko. Foto: Reuters

Čeprav je imel Milan v prvem delu manjšo terensko premoč, pa je bila Sampdoria nevarnejša. Gostitelji namreč v prvih 45 minutah sploh niso sprožili strela v okvir vrat. V drugem polčasu so bili konkretnejši, tudi podjetnejši, vendar so se v 57. minuti znašli v zaostanku, ko je veliko napako napravil Theo Hernandez. Francoski levi bočni branilec je pri gradnji napada ležerno podal v sredino. Žoga je prišla do Fabia Quagliarelle. 38-letni napadalec je opazil, da Gianluigi Donnarumma stoji precej iz vrat, tako je sprožil z več kot 20 metrov in žogo prek Milanovega vratarja poslal v mrežo.

Milan le remiziral, zmaga Atalante

Le dve minuti po desetem zadetku Quagliarelle so blucerchiati ostali z igralcem manj, saj je po drugem rumenem kartonu predčasno moral v garderobo Adrien Silva. Pritisk rossonerov je sadove obrodil v 87. minuti, ko so Zlatan Ibrahimović, Franck Kessie in Jens Petter Hauge s hitro akcijo matirali gostujočo obrambo. Kessie je podal na levo stran, kjer je vtekal Hauge. Mladi Norvežan je iz igre najprej vrgel Antonia Candrevo, nato pa žogo mimo Emila Audera poslal v malo mrežico. V 93. minuti je bil Milan blizu preobrata, toda Kessie je zadel le okvir vrat.

Za tri točke Interja zadel Lukaku

Inter je v Bologni z golom Romeluja Lukakuja v 31. minuti iz bližine slavil deveto zaporedno zmago. Belgijec je zadel 20. v letošnji sezoni. V sredo lahko nerazzurri z zmago na preloženi tekmi proti Sassuolu mestnim tekmecem pobegnejo že za 11 točk.

Zadetki s tekme Torino - Juventus

Jasmin Kurtić (levo) je za Parmo v Beneventu igral v drugem polčasu in v 55. minuti po strelu iz kota in odbiti žogi vratarja z glavo zadel za izenačenje na 1:1. Na koncu je bilo 2:2. Kurtić je v tej sezoni igral na 26. tekmi in dosegel četrti gol. Med strelce se je vpisal še proti Veroni, Milanu in nazadnje Fiorentini 7. marca. Foto: EPA

29. krog

MILAN - SAMPDORIA 1:1 (0:0)
Hauge 87.; Quagliarella 57.
RK: Adrien Silva 59./Sampdoria

Milan: G. Donnarumma, Saelemaekers (46./Kalulu), Kjaer, Tomori, Theo Hernandez, Kessie, Bennacer (60./Tonali), Samu Castillejo (74./Hauge), Calhanoglu, Krunić (60./Rebić), Ibrahimović.

Sampdoria: Audero, Bereszynski, Colley, Tonelli, Augello (90./Jošida), Candreva (90./Leris), Adrien Silva, Thorsby, Damsgaard (90./Verre), Quagliarella (84./Balde), Gabbiadini (62./Askildsen).

Sodnik: Marco Piccinini

NAPOLI - CROTONE 4:3 (3:1)
Insigne 19., Osimhen 22., Mertens 34., Di Lorenzo 72.; Simy 25., 48., Messias 59.

GENOA - FIORENTINA 1:1 (1:1)
Destro 13.; Vlahović 23.
RK: Ribery 51./Fiorentina
Zajc (Genoa) je igral od 62. minute.

BENEVENTO - PARMA 2:2 (1:0)
Glik 23., Ionita 67.; Kurtić 55., Man 88.
Kurtić (Parma) je igral od 46. minute.

SASSUOLO - ROMA 2:2 (0:1)
Traore 57., Raspadori 85.; Pellegrini 26./11-m, Peres 69.

LAZIO - SPEZIA 2:1 (0:0)
Lazzari 56., Caicedo 88./11-m; Verde 73.
RK: Lazzari 96., Correa 98./oba Lazio

ATALANTA - UDINESE 3:2 (2:1)
Muriel 19., 43., Zapata 61.; Pereyra 45., Stryger Larsen 71.
Iličić (Atalanta) je igral od 46. minute.

CAGLIARI - VERONA 0:2 (0:0)
Barak 54., Lasagna 99.

TORINO - JUVENTUS 2:2 (1:1)
Sanabria 27., 46.; Chiesa 13., Ronaldo 79.

Torino: Sirigu, Izzo, Bremer, Buongiorno, Vojvoda, Rincon (66./Lukić), Mandragora, Verdi (87./Baselli), Ansaldi, Sanabria, Belotti (72./Zaza).

Juventus: Szczesny, Cuadrado, de Ligt, Chiellini, Alex Sandro (87./Rabiot), Kuluševski (71./Bernardeschi), Danilo (71./Ramsey), Bentancur, Chiesa, Ronaldo, Morata.

Sodnik: Michael Fabbri

BOLOGNA - INTER 0:1 (0:1)
Lukaku 31.
Handanović (Inter) je branil vso tekmo.

Paragvajski napadalec Antonio Sanabria (številka 19) je na mestnem derbiju proti Juventusu dosegel oba zadetka za Torino. Za 2:1 je zadel po vsega 13 sekundah drugega polčasa po napačni podaji Dejana Kuluševskega. Končni izid je v 79. minuti postavil Cristiano Ronaldo, v končnici pa so bili bližje zmagi nogometaši Torina. Juventus je z dvema lepima obrambama rešil vratar Wojciech Szczesny. Foto: EPA
INTER             28 21  5  2 66:26 68
MILAN             29 18  6  5 54:34 60
ATALANTA          29 17  7  5 68:36 58
JUVENTUS          28 16  8  4 56:25 56
NAPOLI            28 18  2  8 62:32 56
LAZIO             28 16  4  8 45:38 52
ROMA              29 15  6  8 53:44 51
VERONA            29 11  8 10 37:34 41