Josip Iličić igra v življenjski formi: na zadnjih 11 odigranih ligaških tekmah je dosegel kar 13 golov in temu dodal še štiri podaje. Foto: Reuters

Po izredni predstavi v Torinu pred tednom dni so v Bergamu pričakovali nove strelske vaje proti skromni Genoi, ki se bori za obstanek. Začelo se je udarno z golom Rafaela Toloia v 12. minuti, a nato je na plan udarila glavna hiba Atalante – prepišna obramba. Domenico Criscito in Antonio Sanabria sta z goloma v četrt ure poskrbela za preobrat.

Pri 32 letih v življenjski formi
Že v 35. minuti je Josip Iličić postavil končni izid 2:2. Duvan Zapata je podal z leve strani, slovenski zvezdnik pa je iz polobrata poslal žogo v mrežo. Že 14. gol Iličića kot lastno darilo za 32. rojstni dan, ki ga je Kranjčan praznoval v sredo. S tem je Jojo presegel svojo rekordno strelsko sezono 2015/16, skupno pa je na 284 tekmah v Serii A dosegel že 86 golov in se bo kmalu zavihtel med najboljšo stoterico strelcev v zgodovini italijanskega nogometnega prvenstva.

V Bergamu so obžalovali zamujene priložnosti za zmago, pri čemer pa tekme nista dokončala najbolj razpoložena posameznika Zapata in Iličić. Atalanta je s točko sicer na 4. mestu ujela Romo, ki je v soboto doživela nov polom. Rimljani so namreč izgubili pri Sassuolu s 4:2.

Iličić spet zabil za Atalanto
Cristiano Ronaldo je v karieri dosegel 125 golov z enajstih metrov, ob tem pa je zapravil 25 strelov z bele točke. Foto: Reuters

50. gol Ronalda v dresu Juventusa
Nedelja v Italiji se je začela z rutinirano zmago vodilnega Juventusa nad Fiorentino s 3:0. Prva dva gola je z bele točke dosegel Cristiano Ronaldo, ki tudi s pomočjo najstrožjih kazni nadaljuje strelski preporod. Portugalski superzvezdnik je zabil na deveti tekmi zapored, sočasno pa je na 70. tekmi v dresu Juventusa dosegel 50. gol.

Immobile pri 25 golih na 21 tekmah
Vroči Lazio je s kar 5:1 razbil SPAL, pri čemer je bilo že po 40 minutah 4:0. Dva nova gola je dosegel Ciro Immobile, ki je vmes dodal še podajo, skupno pa je najboljši strelec Serie A že pri 25 golih. Po nizu 11 ligaških zmag je Lazio pretekli konec tedna remiziral na rimskem derbiju z Romo, zdaj pa je znova stopil na zmagoviti tir in je postal prvi izzivalec Juventusa, zlasti ker ima odigrano tekmo manj.

Tretja generacija Maldinijev
Milan je doma remiziral z Verono (1:1), glavni dogodek tekme pa je bil debi 18-letnega Daniela Maldinija. Gre za tretjega pripadnika dinastije Maldini, pri čemer sta tako Cesare kot Paolo postala legendi rdeče-črnih.

Brez Hande, a z razigranim Lukakujem
Na nedeljski večerni tekmi je Inter z 2:0 slavil pri Udineseju. Gostje so zaigrali brez kapetana Samirja Handanovića, ki bo zaradi počene kosti na levem mezincu verjetno izpustil več tekem. Junak dvoboja je bil Belgijec Romelu Lukaku, ki je dosegel oba zadetka za črno-modre, 15. in 16. v prvenstvu.

22. krog
BOLOGNA
- BRESCIA 2:1 (1:1)
Orsolini 43., Bani 89.; Torregrossa 36./11-m

CAGLIARI - PARMA 2:2 (1:1)
Joao Pedro 19., Simeone 54.; Kucka 42., Cornelius 94.
Birsa je sedel na klopi; Kurtić je igral vso tekmo in z leve strani podal za izenačenje Corneliusu.

SASSUOLO - ROMA 4:2 (3:0)