Nogometaši Napolija so po zadnjem sodnikovem žvižgu obležali na tleh. Iz rok so izpustili priložnost, da po letu dni znova zaigrajo v Ligi prvakov. Foto: Reuters

Nogometaši 'stare dame' so morali v zadnjem krogu dobiti svoj obračun z Bologno, hkrati pa upati na spodrsljaj Milana ali Napolija. Svoje delo so opravili z odliko, Bologno so v gosteh strli s 4:1, na roko pa jim je šel predvsem izid pod Vezuvom, kjer je Verona z 1:1 ustavila Napoli. Milan je medtem dobil sosedski derbi v Bergamu proti Atalanti (0:2).

Napoli je po tekmi odpustil trenerja Gennara Gattusa.

Marco Davide Faraoni je Napoliju razblinil sanje o uvrstitvi v Ligo prvakov. Foto: Reuters

Recept za Ligo prvakov je bil pri Neapeljčanih znan: zmaga v zadnjem krogu. Ko je po uri igre Amir Rrahmani po podaji Victorja Osimhena v kazenskem prostoru z desnico žogo poslal v spodnji levi kot vrat Ivorja Pandurja, je kazalo, da se bodo sinjemodri le izvlekli, a Verona je imela drugačne načrte.

Slabih deset minut pozneje, natančneje v 69. minuti, je namreč sledila hladna prha: po podaji Koryaja Günterja je v polno zadel Marco Davide Faraoni in izid izenačil na 1:1. Vseeno je imel Napoli do konca srečanja še dovolj časa za zmago, a varovanci Gennara Gattusa nikakor niso našli poti mimo dobro postavljene obrambe in vratarja.

Zadnjo priložnost na tekmi je v 95. minuti z glavo po predložku Driesa Mertensa zapravil rezervist Andrea Petagna, ki je žogo poslal krepko čez gol. Napoli tako ostaja član Evropske lige, kjer je letos v izločilnih bojih izpadel proti Granadi. V Ligi prvakov je nazadnje igral pred dvema letoma, ko ga je v osmini finala izločila Barcelona.

Alvaro Morata (levo) je mrežo Bologne zatresel dvakrat. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo je tekmo v Bologni v celoti odsedel na klopi. Po poročanju italijanskih medijev tekme ni izpustil zaradi poškodbe, šlo naj bi za odločitev glavnega trenerja Andree Pirla, ki je želel Portugalcu nameniti nekaj počitka. Vseeno ga je želel imeti na voljo, če bi se Bologna izkazala za (pre)trd oreh. V letošnjem prvenstvu je na 31 nastopih (dvakrat je v igro vstopil s klopi) dosegel 29 zadetkov, podelil je še tri podaje. Foto: Reuters
Juventusov trener Andrea Pirlo (levo) je bil po tekmi dobre volje. Foto: Reuters

Gladka zmaga Juventusa v Bologni
Rezultat so z navdušenjem sprejeli v Bologni, kjer je Juventus zmagal s 4:1. Svojo nalogo je skoraj v celoti opravil že v prvem polčasu, v katerem so zadeli Federico Chiesa, Alvaro Morata in Adrien Rabiot. Chiesa je že v 6. minuti odbito žogo z volejem pospravil v mrežo, po slabe pol ure igre je Morata dobil zračni dvoboj z Garyjem Medelom in z glavo povišal na 2:0. Tik pred odmorom je tretji zadetek za Juventus dosegel Adrien Rabiot. 26-letni Francoz je po nizu hitrih podaj hladnokrvno in rutinirano ukanil nemočnega vratarja Lukasza Skorupskega za 3:0. V nadaljevanju se je izid spremenil še dvakrat. Najprej je na 4:0 z drugim zadetkom na tekmi povišal Morata, ki se je ob dolgi podaji Leonarda Bonuccija izognil zanki prepovedanega položaja in iz težkega položaja zadel ob bližnji vratnici. Častni zadetek za gostitelje je pet minut pred iztekom rednega dela srečanja postavil rezervist Riccardo Orsolini, ki je na zelenico stopil po slabi uri igre.

Franck Kessie je bil dvakrat natančen z bele točke. Foto: Reuters

Milan postal italijanski podprvak
Ligo prvakov, s tem pa tudi naslov italijanskega podprvaka so si zagotovili še nogometaši Milana, ki so na sosedskem derbiju v Bergamu z 2:0 premagali Atalanto. Oba zadetka je dosegel Franck Kessie, oba z bele točke. Josip Iličić je ob porazu Atalante sedel na klopi za rezervne igralce.