Ante Rebić je Milan popeljal v vodstvo z 1:2. Foto: EPA

Milan je takoj po začetku pritisnil, najprej so po strelu Zlatana Ibrahimovića domači žogo odbili z golove črte, nato pa je zadel Fikayo Tomori, a iz prepovedanega položaja. Le malce zatem je "Ibra" za malo zgrešil cilj s peto, nato je dosegel tudi gol, a iz prepovedanega položaja.

V 27. minuti so rdeče-črni zadeli še prečko prek Simona Kjaerja. Minuto pozneje se je Roma za kratek čas veselila gola, a je Gianluca Mancini ob strelu z glavo storil prekršek. Milan je nato imel še nekaj priložnosti, enako tudi sicer podrejena Roma, v 43. minuti pa so gostje prišli do najstrožje kazni, ki jo je unovčil Franck Kessie (0:1).

Romelu Lukaku (Inter) je dosegel 18. gol in za zadetek zaostaja za vodilnim na lestvici strelcev Cristianom Ronaldom iz Juventusa. Foto: EPA

Roma je izenačila v 50. minuti (1:1), ko je Jordan Veretout natančno meril z roba kazenskega prostora. Ante Rebić je v 58. minuti Milančane znova popeljal v vodstvo (1:2).

Pozneje je Roma na zelo živahnem obračunu neuspešno zahtevala enajstmetrovko, nato je najstrožjo kazen zahteval tudi Milan, a sodniška piščalka je obnemela.

Prevlada Interja
Vodilni Inter je premagal Genoo (3:0). Varovanci Antonia Conteja so srečanje začeli izjemno – po dobre pol minute je po podaji Lautara Martineza v kazenski prostor prodrl in zadel Romelu Lukaku (1:0).

Inter je sicer povsem prevladoval, Nicolo Barella je tudi zadel prečko. V 69. minuti so domači podvojili prednost, ko se je med strelce vpisal Matteo Darmian (2:0), v 77. minuti pa je kmalu po vstopu v igro zadel Alexis Sanchez (3:0).

Gasparini vedno zadovoljen z Iličićem
Nogometaši Atalante so gostovali v Genovi pri Sampdorii in zmagali (0:2).

Robin Gosens je potrdil zmago Atalante. Foto: EPA

Josip Iličić je v zadnjem času kar malce "na hladnem" pri trenerju Gianu Pieru Gasperiniju, tudi tokrat je začel le na klopi, potem ko je strateg ekipe iz Bergama dejal, da si mora slovenski reprezentant mesto v enajsterici zaslužiti. So pa njegovi soigralci povedli v 40. minuti, ko je z roba kazenskega prostora v desni zgornji kot vrat Sampdorie žogo poslal Ruslan Malinovsky. V 50. minuti je za Atalanto zadel še Joakim Maehle, a gol ni obveljal zaradi prepovedanega položaja podajalca Robina Gosensa. V 59. minuti pa je priložnost za igro vendarle dobil tudi Iličić in v 65. minuti prišel do strela v kazenskem prostoru, vendar je precej zgrešil cilj. Je pa Robin Gosens v 70. minuti povišal vodstvo (2:0), ko je iz bližine unovčil podajo z desne strani.

Slovenec je do konca tekme še nekajkrat lepo zaposlil soigralce, ki pa niso unovčili njegovih podaj, tako da je ostalo pri izidu iz 70. minute. "Iličić je dobro igral, tudi kot srednji napadalec. Vedno sem zadovoljen z njim, ampak ne more igrati vsake tekme. Pomembno je, da se počuti dobro," je po tekmi o Iličićevi predstavi za DAZN povedal Gasperini.

Branilec naslova Juventus si je v Veroni v boju za nov naslov privoščil nov spodrsljaj (1:1). Foto: EPA