Nemanja Vidić je dosegel drugi zadetek za srbsko reprezentanco, poleg tega pa je še podal za tretjega. Foto: EPA
Miloš Krasić, Razvan Rat
Razvan Rat ni mogel dobro pokriti Miloša Krasića, ki je bil udeležen pri dveh zadetkih srbske reprezentance. Foto: Reuters
Gerard Piqué
Gerard Pique je v drugem nastopu za špansko reprezentanco dosegel svoj prvi zadetek. Foto: EPA
Marcos Senna, Emre Belozoglu
Španci niso izgubili že dve leti in pol. Foto: EPA
Omer Golan
Omer Golan je dosegel izenačujoči zadetek za Izraelce proti Grčiji. Foto: Reuters
Gelson Fernandes
Švicarji so z golom Fernandesa premagali Moldavijo z 2:0. Foto: Reuters
Michael Ballack
Michael Ballack je Nemce v 4. minuti povedel v vodstvo z 1:0. Foto: Reuters
Frank Ribery
V Litvi je bil za zmago Francije dovolj le zadetek Franka Riberyja. Foto: Reuters
Bosanci so se spet izkazali, tokrat so v Genku ugnali Belgijo s 4:1. Foto: Reuters
Portugalci so v Portu proti Švedom izvlekli remi z 0:0. Foto: Reuters
Gladki zmagi Bosne in Italije

Po veliki zmagi Srbije nad Romuni (3:2), je slavil tudi BiH, ki je bil od Belgije boljši s 4:2. Italija je ugnala Črno goro (2:0), Nizozemska pa Škotsko (3:0).

Srbska nogometna reprezentanca je s 3:2 v Constanti ugnala Romunijo, ki ji tako za preboj na svetovno prvenstvo leta 2010 v Južnoafriški republiki ostaja le še malo upanja. Četa Radomirja Antića je povedla v 18. minuti, ko je Marko Pantelić v kazenski prostor idealno podal Milošu Krasiću, ki je zadel le vratnico, od katere se je žoga odbila naravnost na noge Milana Jovanovića.

Stoica zadel za obe ekipi
Tudi pri drugem zadetku je bil udeležen Krasić, ki je iz levega kota podal na glavo Nemanje Vidića, a so avtogol pripisali Dorelu Stoici, ki je svoj drugi zadetek, tokrat za pravo ekipo, vpisal še 16 minut pred koncem srečanja. Na 3:1 je povišal Branislav Ivanović, ki je mrežo po podaji Vidića zatresel s škarjicami.

"Ob pravem času smo dosegli vse zadetke, saj smo vedeli, da nas bodo napadli v drugem polčasu. Imeli so močan veter v hrbet, kar jim je pomagalo. Romuni imajo odlične igralce, zato vsa čast naši obrambi in vsem drugim soigralcem," je po srečanju dejal sbrski vratar Vladimir Stojković.

Za Italijane zadel debitant Pazzini
V Podgorici so z 2:0 slavili svetovni prvaki, za katere je že na prvi tekmi zadetek dosegel Giampaolo Pazzini, ki je v drugem polčasu zamenjal Vincenza Iaquinto. Napadalec Sampdorie je izkoristil lepo podajo Simoneja Pepeja in žogo v mrežo potisnil z glavo. Italijani z zmago ostajajo na vrhu lestvice skupine 8, z dvema točkama prednosti pred Irsko, ki je po avtogolu Kevina Kilbaneja z Bolgarijo le remizirala.

Bosansko maščevanje Belgijcem
Bosna in Hercegovina je slavila po treh zadetkih v zadnjih 16 minutah in Belgiji vrnila za visok poraz v Bruslju pred štirimi leti, ko so bili Rdeči vragi boljši s 4:1. Pod vodstvom Ćira Blaževića ima Bosna in Hercegovina zdaj na drugem mestu točko prednosti pred Turčijo, s katero se bo septembra pomerila še doma, medtem ko jo v sredo v Zenici čaka nova tekma proti Belgijcem.

Nizozemci kljub zmagi niso zadovoljni
"Končno je rezultat dober, medtem ko je naša igra bolj tako. Prevečkrat smo naredili napako, ko smo na desno krilo postavili Arjena Robbena, čeprav je bil mišljen za levo stran," je bil po visoki zmagi Nizozemcev nad Škotsko kritičen trener oranžnih Bert van Marwijk. Nizozemci vodijo v skupini 9 vodijo s (preveliko) prednostjo, ki pred Islandijo znaša že osem točk.

Furia ne pozna poraza
Španci so na Santiagu Bernabeu prišli do pete kvalifikacijske zmage, obenem pa ostali neporaženi tudi na 30. zaporedni tekmi. Nazadnje so bili od evropskih prvakov boljši Romuni, ki so 15. novembra 2006 v Cadizu slavili z 1:0, Španci pa so od takrat nanizali kar 28 zmag in dva remija. Edini zadetek je v 5. krogu kvalifikacij za Furio zadel Gerrard Piqué, ki je debitiral šele na prijateljski tekmi proti Angliji (2:0), že v drugo pa je iz neposredne bližine Volkana Demirela dosegel svoj prvi reprezentančni zadetek.