Mariborčani so dosegli novo pomembno zmago v boju za naslov prvaka. Foto: Marko Madžarac
Vijoličasti dihajo lažje

23-letni napadalec je z golom v 86. minuti odločil obračun z Domžalčani. Zoran Pavlovič je izvajal prosti strel z okoli 30 metrov, žoga se je od živega zidu odbila do Jeliča, ki je nato s strelom za levo vratnico matiral Dejana Nemca. 'Krivec' za prosti strel je bil Rok Hanžič, ki je kot zadnji mož obrambe zrušil prodirajočega Marcosa Tavaresa in si prislužil rdeč karton. Jelič je sicer v igro prišel z rezervne klopi, potem ko se je poškodoval Dejan Mezga.

Hitro vodstvo Mariborčanov
Vijoličasti so odlično začeli srečanje, saj je že v 4. minuti Željko Kljajević z dolgo podajo v ogenj poslal Tavaresa, ki je ušel gostujoči obrambi, nato pa z diagonalnim strelom po tleh z okoli 12 metrov matiral Dejana Nemca. Domžalčani so izenačili iz prve prave akcije. Po podaji z avta je Andraž Kirm poslal žogo pred domača vrata, kjer je bil na daljši vratnici najspretnejši kasneje izključeni Hanžič, tragična figura derbija.

Domžalčani nevarno pretili
V drugem delu so bili nevarnejši gostje. Mihael Novak je pobegnil po levi strani (51.), a ustrelil mimo gola. Še lepšo priložnost je imel Mitja Zatkovič dvajste minut pozneje. Primorec je v hitrem protinapadu ostal sam kakšnih 15 metrov od gola, toda meril med oblake. Štajerci so lažje zadihali šele po zmagovitem golu Jeliča.

Rudarska lekcija Interblocku
Interblock je sredi tedna slavil veliko zmago v Mariboru, tokrat pa ga je prizemljil Rudar (0:1). Edini zadetek je padel v 25. minuti, ko je po prostem strelu Nika Omladiča z glavo zadel Almir Sulejmanovič. Gostitelji so v prvem polčasu razočarali, saj si niso priigrali niti ene prave priložnosti.

Bolj razburljivo se je začel drugi polčas. V 49. minuti je Aleš Jeseničnik zrušil Josipa Iličiča, sodnik Damir Skomina pa je pokazal na belo točko. K žogi je pristopil Ermin Rakovič, a mu je Boban Savič ubranil poskus. Domači so bili v nadaljevanju najbližje izenačenju v 66. minuti, ko je Robert Berič stresel vratnico. V drugem delu podrejeni gostje so zapretili šele ob koncu tekme. Damjan Trifkovič je z glavo zadel okvir vrat.

Primorski obračun Kopru
Luka Koper je v boju za obstanek dosegla pomembno zmago nad Primorjem (1:0). Mož odločitve je bil Dalibor Radujko, ki je v 32. minuti po podajah Mitje Vilerja in Aleksandra Rajčeviča Dejana Miliča matiral s petih metrov. Domači so bili precej boljši nasprotnik tudi v 2. polčasu. Petrovič je bil v 48. minuti sam pred Miličem, toda mreže ni uspel zatresti. Zadnjo priložnost na tekmi so gledalci videli že v 62. minuti, ko je Radujko s 30 metrov ogrel dlani Miliča. Gostje si niso priigrali niti ene prave priložnosti, zato z Obale zasluženo odhajajo praznih rok.

Pečnik vpleten pri obeh zadetkih
Mik CM Celje je poglobil krizo Nafte, saj jo je ugnal z 2:0. Pri obeh golih je sodeloval Nejc Pečnik. Najprej je za hrbet obrambe Lendavčanov sijajno podal Dariu Biščanu, ki je sam stekel proti Štefanu Kuzmi in ga s prefinjenim lobom premagal. Pečnik je še drugič udaril v 75. minuti, ko je po podaji Sebastjana Gobca s kota zadel z glavo.

Drava nadaljuje zmagoviti niz
Labod Drava
je s 5:3 premagala Hit Gorico. In to v gosteh! Ptujčani so se s četrto zaporedno zmago odlepili od dna lestvice. Gostje so že po pol ure vodili s 3:0, potem ko so zadeli Aleš Čeh, Rok Kronaveter in Sead Zilič. Enes Demirovič (Andjelković zrušil Milana Osterca) je z bele točke znižal na 1:3, a je že v naslednjem napadu Zilič znova povišal na 4:1. V nadaljevanju so domačini zaigrali boljše. Osterc je z dvema goloma zapored priboril priključek, vendar je vse upe domačih na vsaj točko pokopal Borut Semler, ki je v 79. minuti poslal žogo pod prečko. Pred tem je dvakrat stresel okvir vrat.