Temperamentini Cristiano Ronaldo je moral igrišče zapustiti v 88. minuti. Foto: Reuters
Cristiano Ronaldo
CR9 je izsilil tudi enajstmetrovko. Foto: EPA
Lionel Messi
Lionel Messi je v španskem prvenstvu zabil 9 golov, enega manj od Zlatana Ibrahimovića. Foto: EPA
Zlatan Ibrahimović
Zlatan Ibrahimović je zadel proti Realu Madrid, Xerezu in zdaj še proti Deportivu. Foto: EPA

Real Madrid je s 4:2 ugnala Almerio, potem ko so gostje na Santiago Bernabeuu do 73. minute vodili z 1:2. Barcelona je zmago s 3:1 proti Deportivu dosegla v zadnjih 10 minutah.

Dva hladna tuša v štirih minutah
V Madridu so gledalci pričakovali lahko delo, še posebej po zadetku Sergia Ramosa v 31. minuti, ko mu je lepo podal Ronaldo. Borbeni gostje so tribune ohladili v razmaku štirih minut na začetku drugega dela. Izid je v 58. minuti izenačil Fernando Sorin, za presenetljivo vodstvo pa je poskrbel Kalu Uche.

Jezni Ronaldo ni proslavljal Benzemajevega zadetka
V 73. minut je izid poravnal Gonzalo Higuain, nato pa je na sceno stopil Ronaldo. Najprej je Madridčanom priigral sumljivo enajstmetrovko, potem ko se je vrgel prek gostujočega vratarja Alvesa. Portugalcu je vratar Almerie strel ubranil, odbitek pa je v mrežo pospravil Karim Benzema. Medtem ko so se nogometaši Reala veselili, je Ronaldo jezen odkorakal na svojo polovico, ne da bi čestital Francozu. "Bil sem jezen nase, ker sem zgrešil enajstmetrovko. Ne maram izgubljati, sem perfekcionist. Seveda sem bil vesel Karimovega gola," se je opravičeval CR.

"Sem samo človek"
Ronaldo se je odkupil dve minuti pozneje, ko je zabil žogo v mrežo po predložku Higuaina. V nebrzdanem veselju je slekel majico, za kar ga je sodnik "nagradil" z rumenim kartonom. Drugega mu je sodnik pokazal v 88. minuti, ko je nasedel na provokacijo gostujočega nogometaša in ga brcnil. "Bilo je instinktivno. Vem, da sem naredil napako, toda sem samo človek. Take stvari se dogajajo v nogometu," se je po izključitvi kesal Ronaldo.

Dvakrat Messi, enkrat Ibrahimović
Barcelona je proti Deportivu povedla v 27. minuti z zadetkom Lionela Messija z roba kazenskega prostora. Enajst minut pozneje je izenačil Adrian. Katalonci so v vodstvo prišli znova v 79. minuti, ko je po predložku Pedra z glavo spet zadel Messi. Končni izid je v 88. minuti postavil Zlatan Ibrahimović, kar je bil že njegov tretji zadetek na treh tekmah v zadnjem tednu.