Jordi Alba je z bližine odločil tekmo. Foto: EPA
Neymar
Neymar je izenačil na 1:1, Brazilec je zadel že desetič v letošnji sezoni. Foto: EPA
Sebastian Dubarbier in Lionel Messi
Sebastian Dubarbier je imel veliko dela z rojakom Lionelom Messijem, ki ni zatresel mreže že na treh zaporednih prvenstvenih tekmah. Foto: EPA
Toni Kroos
Toni Kroos je odlično igro kronal s prvim golom v dresu kraljevega kluba. Foto: EPA
Presenetljiv poraz madridskega Atletica

Trener Luis Enrique se je po porazih v Madridu (1:3) in na Camp Nouu proti Celti (0:1) odločil, da Neymarja in Luisa Suareza ne uvrsti v začetno postavo. Oba sta vstopila na začetku drugega dela in bila najbolj zaslužna za preobrat na stadionu Juegos del Mediterraneo.

Bifouma zadel po protinapadu
Lionel Messi
je prvič zapretil že v 10. minuti, v 28. minuti pa je z bližine z glavo zatresel prečko, potem ko vratar Almerie Ruben odlično obranil strel Ivana Rakitića z glavo. Gostitelji so povedli v 37. minuti, ko je po hitrem protinapadu Thievy Bifouma matiral Cesarja Brava. Lepo je podal Fernando Soriano.

Dve podaji in prečka Suareza
V drugem polčasu so Katalonci silovito pritiskali. Suarez je zadel v 61. minuti zadel prečko in tako ostaja brez zadetka v španskem prvenstvu, Urugvajec se je izkazal v vlogi podajalca. V 73. minuti je podal do Neymarja, ki je z bližine izid poravnal. Almeria se je le še panično branila, v 79. minuti je Messi znova zadel prečko z glavo po podaji Suareza. Osem minut pred koncem je urugvajski napadalec našel še Jordija Albo, ki je odločil tekmo.

Zarra še vedno ostaja rekorder
Messi tudi v sodnikovem dodatku ni bil natančen, znova je njegov strel odbil Ruben. Argentinski velemojster ni zadel že tri tekme in tako še vedno lovi rekord Telma Zarre, ki je dosegel 251 zadetkov, Messi pa enega manj.

"Almeria nam je povzročala velike težave, delali smo preveč napak in nikakor nismo našli pravega ritma. Z izidom smo lahko zelo zadovoljni. Uspel nam je preobrat. Zelo pomembno je, da zmaguješ tudi na tekmah, ko igraš slabo," je pojasnil Luis Enrique.

Rayo se je upiral le v prvem polčasu
V vodstvu ostaja madridski Real, ki je na večerni tekmi na stadionu Santiago Bernabeu s 5:1 odpravil Rayo Vallecano. To je bila že 13. zaporedna zmaga kraljevega kluba v vseh tekmovanjih skupaj. Gostitelji so povedli že v 9. minuti, ko je Toni Kroos z leve strani podal pred vrata, kjer je Gareth Bale zatresel mrežo. Pet minut pred odmorom je Sergio Ramos povišal na 2:0. Vse je kazalo na lepo prednost Reala ob polčasu, ko je James Rodriguez naredil začetniško napako pred svojimi vrati, Alberto Bueno pa je žogo poslal v prazno mrežo.

Prvi zadetek Kroosa v dresu Reala
V 54. minuti je sodnik Pedro Jesus Perez Montero razveljavil zadetek Lea Bapistaa za 2:2, ker naj bi bil napadalec v prepovedanem položaju. V nasprotnem napadu je Toni Kroos z 20 metrov mojstrsko poslal žogo v desni spodnji kot in se veselil prvega zadetka v dresu Reala. Štiri minute zatem je Karim Benzema zadel za 4:1, stranski osdnik pa je spregledal prepovedan položaj. Piko na i je postavil Cristiano Ronaldo sedem minut pred koncem. Najboljši strelec španskega prvenstva je dosegel že 18. gol v letošnji sezoni.