Juninho Pernambucano se je razveselil svojega imenitnega zadetka. Foto: EPA
John Carew
John Carew je načel mrežo devetkratnih evropskih prvakov. Foto: EPA
Brazilec Kaka se je iskreno razveselil svoje veličastne predstave, ki je Milanu prinesla prvo zmago v Ligi prvakov v letošnji sezoni. Foto: Reuters
Frank Lampard
Frank Lampard je dosegel edini zadetek na Stamford Bridgeu. Foto: Reuters

V drugi tekmi skupine F je Rosenborg presenetljivo slavil v Atenah, kjer je ugnal Olympiacosa (3:1). Žilavi Norvežani so tako še enkrat potrdili svojo borbenost in agresivnost ter se vmešali v boj za osmino finala najelitnejšega nogometnega tekmovanja v Evropi.

Real poražen drugič zapored
Norvežan Carew je po podaji Juninha Pernambucana z leve strani v 21. minuti zadel z glavo in francoske prvake popeljal v vodstvo. Njihovo prednost je podvojil podajalec pri prvem zadetku - Juninho, ki je z mojstrskim strelom s tridesetih metrov premagal Ikra Casillasa. Njegova žoga je pri strelu letela s hitrostjo 126 km/h.

Za polno mrežo španskih zvezdnikov je v 31. minuti poskrbel Sylvain Wiltord, ki je "z volejem" zadel po podaji Carewa. Deset minut pozneje je Lyon prišel še do strela z bele točke, ko je bil ob prekršku Michela Salgada v kazenskem prostoru nepravilno ustavljen Juninho. Brazilec je kar sam izvedel strel z enajstih metrov, a je njegov poizkus ustavil Casillas.

V drugem delu so nato gostje zagospodarili na igrišču, vendar so bili ob koncu akcij vselej premalo natančni. Tako so nogometaši belega baleta doživeli še drugi poraz v štirih dneh. V soboto so v španskem prvenstvu klonili proti Celti s 3:2.

Preostali favoriti uspešno prek prve ovire
Druga velika imena evropskega nogometa so uspešno premagala prvo oviro v novi evropski sezoni. Precej težav je sicer imel lanski finalist Milan, ki je do zmage na San Siru prišel šele v 87. minuti po izjemnem Kakajovem prodoru. Brazilski virtuoz je s tem dosegel svoj drugi zadetek na tekmi.

Milanovemu mestnemu tekmecu Interju je kljub izključitvi Juana Sebastiana Verona sredi drugega polčasa uspelo ohraniti minimalno vodstvo do konca tekme in se iz Bratislave vrača s polnim izkupičkom. Edini zadetek je po hitri akciji Adriana in Verona dosegel Julio Ricardo Cruz.

Do zmage z 1:0 je po močnem strelu Franka Lamparda s prostega strela prišel tudi Chelsea, njegov krvnik in lanski prvak Liverpool pa je v prvih 14-ih minutah v gosteh strl odpor Betisa. Na tekmi, kjer so Redsi slavili z 1:2, se je z izjemnim lobom v moštvu iz mesta ob reki Mersey izkazal mladi napadalec Florent Sinama Pongolle.