Nogometaši Juventusa se veselijo zmage v skupine E. Foto: Reuters
Sebastian Giovinco in Aleksander Kučer
Aleksander Kučer (desno) je bil za Sebastianom Giovincom v 56. minuti, ko je poslal žogo v lastno mrežo. Foto: Reuters
Fernando Torres
Fernando Torres je dosegel dva zadetka, a to ni bilo dovolj za Chelsea, ki se seli v Evropsko ligo. Foto: EPA
Rafael Benitez
Rafael Benitez se je le veselil prve zmage na klopi Chelseaja, a je bil vseeno priokus zelo grenak. Foto: Reuters
Xherdan Shaqiri in David Alaba
Xherdan Shaqiri in David Alaba sta zadela v drugem polčasu na Allianz Areni. Foto: Reuters
Lionel Messi
Lionel Messi se je zvijal v bolečinah, odnesli so ga na nosilih. Foto: Reuters
Garry Hooper in Scott Brown
Garry Hooper in Scott Brown se veselita na Celtic Parku. Foto: Reuters
Luis Alberto
Luis Alberto je zadel za senzacionalno zmago Cluja na Old Traffordu. Foto: EPA

Aktualni evropski prvaki so s 6:1 odpravili Nordsjelland, a to ni bilo dovolj. Prvič v dobi Romana Abramoviča so ostali brez osmine finala najbolj elitnega klubskega tekmovanja. Branilci naslova so prvič v zgodovini izpadli že po skupinskem delu.
Dva gola Torresa
Na Stamford Bridgeu so gledalci videli kar tri enajstmetrovke v prvem polčasu. Nicolai Stokholm v 32. minuti in Eden Hazard tri minute zatem nista bila natančna, tretjo pa je unovčil David Luiz in Chelseaju priigral prednost. Fernando Torres je ob koncu prvega polčasa podvojil prednost.
Joshua John je znižal zaostanek Dancev na začetku drugega polčasa, Gary Cahill v 51., Torres v 56., Juan Mata v 63. in Oscar v 71. minuti pa so dokončno odločili tekmo v Chelseajevo korist.
V Donecku so vsi pričakovali remi ...
Na Donbass Areni so vsi pričakovali neodločen izid, ki bi ustrezal obema ekipama, vendar so italijanski prvaki hitro nakazali, da si želijo prvo mesto. V 21. minuti je Fernandihno igral z roko tik pred golovo črto, a sodnik Jonas Eriksson ni pokazal na belo točko. Osem minut zatem je Sebastian Giovinco za las zgrešil cilj.
Kučer zatresel lastno mrežo
Šahtar je bolje začel drugi polčas, v 50. minuti je strel Jaroslava Rakickega vratarju Gianluigi Buffon še uspelo obiti, Alex Teixeira pa je nato meril prek vrat. Tri minute zatem je Andrea Pirlo oplazil vratnico. V 56. minuti je Juventus povedel, ko je iz bližine avtogol zabil Oleksandr Kučer, ob njem je stal Sebastian Giovinco. V nadaljevanju so Ukrajinci pritisnili, po strelu Razvana Rata je nogo podstavil Kwadwo Asamoah in zatresel lastno vratnico. Italijani so v zadnjih minutah zadržali prednost.

Bayern prvi v skupini F
V skupini F je Bayern nadigral Bate iz Borisova s 4:1 in osvojil prvo mesto. Bavarci, ki so nastopili v kombinirani postavi, so povedli v 22. minuti. Xerdan Shaqiri je z leve strani podal pred vrata, kjer je Mario Gomez z desnico zatresel mrežo. Napadalec, ki se je pred dvema tednoma vrnil po poškodbi, je dobil priložnost v prvi enajsterici.
169 cm visoki Shaqiri zadel z glavo!
V 51. minuti so gostitelji ostali brez Jeroma Boatenga, ki je z grobim štartom pokosil Artema Kontsevoja. Tri minute zatem je stranski sodnik spregledal prepovedani položaj Thomasa Müllerja, ki je z desnico po podaji Bastiana Schweinsteigerja povišal na 2:0. V 66. minuti Gomez z desne strani podal pred vrata, kjer je ob zmedeni obrambi Belorusov z glavo zadel 169 cm visoki Švicar Shaqiri! Sedem minut pred koncem je rezervist David Alaba povišal na 4:0 z levico po podaji Francka Riberyja. Častni zadetek za Bate je v predzadnji minuti dosegel Jegor Filipenko.
Jonas odločil v Lillu
Valencii tudi zmaga v Lillu (0:1) ni pomagala. Edini gol je zabil Jonas z najstrožje kazni v 36. minuti. Lille je evropska tekmovanja že končal, Bate Borisov pa bo igral v Evropski ligi.
Commons junak v Glasgowu
Celtic je v skupini G premagal moskovski Spartak z 2:1. Škoti so povedli v 21. minuti, ko je Gary Hooper zadel z natančnim strelom z 20 metrov, šest minut pred koncem polčasa je izenačil Brazilec Ari. Odločilni gol je zabil Kris Commons v 82. minuti z bele točke.

Messija odnesli na nosilih
Benfici tudi točka na Camp Nouu (0:0) ni pomagala. Lionel Messi je začel na klopi, vstopil je šele po uri igre. V 85. minuti se je ob prodoru v kazenski prostor Benfice Argentinec poškodoval. Gostujoči vratar mu je poskušal odvzeti žogo izpod nog, prišlo je do stika, toda Messi je nadaljeval akcijo in streljal proti vratom, nato pa se zvrnil na tla in se zvijal od bolečin. Držal se je za levo nogo pod kolenom. Z igrišča so ga odpeljali na nosilih, a po prvih informacijah ni z njim nič hujšega.
Zmaga Cluja na Old Traffordu ni bila dovolj
Prvo mesto v skupini H si je že zagotovil Manchester United. Rdeči vragi so v zadnjem krogu na Old Traffordu izgubili s Clujem (0:1). Edini zadetek je dosegel Luis Alberto v 56. minuti. Romuni bodo tekmovanje nadaljevali v Evropski ligi, saj je Galatasaray prišel do preobrata v Bragi (1:2). Marcio Mossoro je v 32. minuti zadel za vodstvo Portugalcev, Turke sta rešila Burak Yilmaz in rezervist Aydin Yilmaz.

6., zadnji krog, skupina E:
CHELSEA
- NORDSJELLAND 6:1 (2:0)
Luiz 38./11-m, Torres 45., 56., Cahill 51., Mata 63., Oscar 71.; John 46.
Stokholm (Nordsjelland) je v 32. minuti zapravil 11-m. Hazard (Chelsea) je v 35. minuti 11-m.

ŠAHTAR DONECK - JUVENTUS 0:1 (0:0)
Kučer 56./ag

Šahtar: Pjatov, Srna, Kučer , Rakicki, Rat, Stepanenko , Fernandinho, Alex Teixeira ( 65./Ilsinho), Mhitarjan , Willian, Eduardo ( 46./Dević).

Juventus: Buffon, Barzagli, Bonucci, Chiellini , Pirlo, Lichtsteiner, Asamoah, Vidal , Pogba, Giovinco ( 92./Giaccherini), Vučinić ( 88./Matri).

Sodnik: Jonas Eriksson (Švedska)

JUVENTUS * 6 3 3 0 12:4 12
ŠAHTAR DONECK * 6 3 1 2 12:8 10
CHELSEA ** 6 3 1 2 16:10 10
NORDSJELLAND 6 0 1 5 4:22 1