Demichelis je kaznoval tokrat slabo obrambo Italijanov. Foto: EPA
Kahn si je po koncu tekme dal duška. Foto: EPA
Thierry Henry
Henry (desno) se je vrnil v velikem slogu. Foto: EPA
Paul Scholes
Scholes je moral v 63. minuti pod prho. Foto: EPA

Bavarci so zasenčili Staro damo, ki je pokazala bore malo. Najprej je ob napaki Christiana Abbiatija zadel Sebastian Deisler, nato pa je bil po podaji slednjega s kota z glavo uspešen še Martin Demichelis. Poraz Italijanov je v 90. minuti ublažil Zlatan Ibrahimovic.

Bayern je začel silovito in imel že v 4. minuti dve priložnosti. Najprej je z glavo poskusil Roque Santa Cruz, nato pa je projektil Roya Makaaya zletel mimo vrat Abbiatija. V 10. minuti je s prostega strela močno udaril Michael Ballack, a je bil italijanski vratar dobro postavljen. Podobno je bilo tudi v 26. minuti ob poskusu Makaaya.

Začetniška napaka Abbiatija
Napadalna igra domačih je obrodila sadove v 32. minuti, ko je Sebastian Deisler ustrelil precej iz strani, žoga pa je presenetila Abbiatija in se od njegove noge odbila v mrežo. Če se je vratar Juventusa izkazal v prejšnjih akcijah, je tokrat storil začetniško napako! Sedem minut kasneje so bili gledalci v Allianz Areni znova na nogah. Deisler je podal s kota, v kazenskem prostoru pa je Martin Demichelis, pozabljen od vseh, z glavo še drugič matiral Abbiatija.

Juventus je v prvem polčasu razočaral, saj z izjemo strelov od daleč Pavla Nedveda in Maura Camoranesija ni pokazal ničesar. Sanjski dvojec Zlatan Ibrahimovic/David Trezeguet je bil neopažen.

Tudi jubilant Del Piero brez moči
V 2. polčasu je Capello v ogenj poslal še tretjega napadalca Alessandra Del Piera, ki je v 57. minuti poskusil s prostega strela, vendar je bil Oliver Kahn na mestu. Za Del Piera je bil to že jubilejni 100. nastop v evropskih pokalih.

Večina drugega dela nogometnim sladokuscem ni prinesla zadovoljstva. Pričakovane ofenzive Juventusa ni bilo, domači pa so rutinirano kontrolirali potek tekme. Igra se je razživela šele ob koncu, ko je najprej lepi priložnosti zapravil tokrat nerazpoloženi Makaay, nato pa je Ibrahimovic po podaji s kota le dosegel častni gol za slabe goste, ki so izgubili dvoboj na sredini igrišča.

V drugi tekmi skupine A je Brugge z golom hrvaškega reprezentanta Boška Balabana na Dunaju porazil Rapid (0:1).

Henry najboljši strelec v zgodovini Arsenala
V skupini B je Ajax z 2:0 premagal Thün. Oba gola je zabil Grk Janis Anastasiu. Enak dosežek je uspel napadalcu Arsenala Thierryju Henryju, ki je proti praški Sparti zaigral prvič po mesecu in pol odsotnosti zaradi poškodbe.
Francoz je s 186 goli postal tudi najboljši strelec v zgodovini kluba, saj je za zadetek izboljšal dosežek Iana Wrighta.
Topničarji so s tretjo zaporedno zmago (2:0) naredili velik korak proti osmini finala.

Galinović zaustavil Eto'oja
Barcelona je v Atenah proti Panathinaikosu le remizirala (0:0). V izjemno bojeviti tekmi je veselje Samuelu Eto'oju dvakrat preprečil domači vratar Mario Galinović. Z 1:1 se je končala slaba tekma v Vidmu med Udinesejem in Werderjem. Po avtogolu brazilskega branilca Pelipeja so prišli v vodstvo gostje, nato pa je dragoceno točko domačim zagotovil rezervist Antonio di Natale.

Ačimovičev projektil za las mimo gola
Mile Ačimovič je z Lillom osvojil točko na Old Traffordu, kjer je bilo 0:0. Ljubljančan je začel v prvi postavi in igral do 60. minute. Ob koncu prvega polčasa je njegov projektil z okoli 30 metrov zletel čez vrata Edwina van der Sara. Rdeči vragi, ki so od 63. minute igrali brez pordelega Paula Scholesa, so bili sicer boljši nasprotnik, vendar se je Lille dobro branil. Jubilejna 100. tekma za United v evropskih pokalih se je nesrečno končala za Ryana Giggsa, ki si je zlomil ličnico, tako da bo z zelenic odsoten od štiri do šest tednov.

Benfica je iz Villarreala odšla neporažena (1:1), potem ko je Manuel Fernandes izenačil s pravim evrogolom s 25 metrov.