Mladi vezist Arsenala Francesc Fabregas je povedel Topničarje v vodstvo z 1:0 proti Juventusu. Foto: Reuters
Thierry Henry
Thierry Henry je takole postavil končni izid. Buffon je bil daleč od vrat, Henry pa dovolj spreten. Foto: Reuters
Brazilskega superzvezdnika Ronaldinha so Benficini nogometaši poskušali ustaviti na vse mogoče načine. Foto: EPA
Henrik Larsson
Švedski napadalec Henrik Larsson se je upravičeno držal za glavo, potem ko je v 57. minuti njegov strel končal v vratnici. Foto: EPA

Arsenal je v režiji mladega Španca Francesca Fabregasa in prvega zvezdnika Thierryja Henryja šokiral Juventus, ki si je na koncu privoščil rdeča kartona in ima malo možnosti, da se uvrsti v polfinale. Barceloni v gosteh proti Benfici v odprti tekmi ni uspelo zadeti več kot vratnice.

Arsenalova obramba spet neprebojna
Londonski klub je svojo mrežo na Highburyju v Ligi prvakov že sedmič ohranil nedotaknjeno, kar je izenačitev lanskega Milanovega rekorda. V ospredju sta bila Fabregas in Henry.

Najstnik zaznamoval tekmo
18-letni španski talent je dosegel prvi gol, potem ko je Robert Pires na sredini igrišča ukradel žogo Patricku Vieri, podal do Henryja, ta pa je lepo našel mladega Katalonca. Tudi v 69. minuti je Topničarjem uspel hiter protinapad. Fabregas je bil tokrat v vlogi podajalca, gol pa je proti svojemu nekdanjemu klubu z 12 metrov dosegel Henry.

Še najboljši je bil Buffon
Juventus je pogrešal Pavla Nedveda in Alessandra Del Piera. Stara dama je le enkrat streljala v okvir vrat in ni pokazala veliko. Za nameček sta Mauro Camoranesi in Jonathan Zebina dobila po dva rumena kartona. Poleg njiju v Torinu ne bo smel igrati tudi Patrick Vieira. Večji poraz je preprečil vratar Gianluigi Buffon.

Wenger: Škoda, da nsimo zabili še enkrat
"Naredili smo vse, kar smo si želeli. Imeli smo dobro obrambo, igrali nogomet, kot smo ga načrtovali, dali dva gola in dobili nobenega. Še vedno moramo veliko narediti, toda smo na dobri poti. Škoda le, da nismo zabili še en gol," je po zmagi svojih mladeničev žarel od zadovoljstva trener Topničarjev Arsene Wenger.

Capello: Še smo v igri
Trener Juventusa Fabio Capello je bil razumljivo povsem drugačne volje:"Kar me je najbolj razbesnelo sta bili izključitvi. V klubu, kakršen je Juventus se tega ne sme delati. O tem se bomo še pogovorili. Kljub neugodnem izidu smo še vedno v igri in sposobni v Torinu prikazati povsem drugačno predstavo."

V soju luči na Luzu brez golov
Na Luzu se je izredno napeta in dramatična tekma, polna priložnosti, končala
z 0:0. Benfica je tekmo proti tehnično popolni Barceloni odigrala agresivno in
na meji prekrška.

Moretto branil izvrstno
Že v prvem polčasu bi Barca kaj kmalu lahko povedla, a se je Marcelo Moretto po indirektnem prostem strelu Ronaldinha in smrtni priložnosti Samuela Eto'oja izkazal.

Sebični Van Bommel
Nevaren je bil tudi Mark van Bommel, ki je v 33. minuti najprej prodrl s sredine igrišča, a z roba kazenskega prostora ni najbolje streljal, nekoliko pozneje pa po prestreženi podaji portugalskega vratarja streljal mimo vrat, čeprav je bil na drugi strani povsem prost Henrik Larsson. Benfica je poskušala vratarja Victorja Valdesa ogroziti zgolj s streli od daleč (Beto, Geovanni).

Tresli sta se vratnici
V drugem delu sta v razmiku dobre minute vratnico nastreljala Larsson in Thiago Motta z glavo, na drugi strani pa je vrata katalonske ekipe ogrozil Geovanni v 60. minuti, a je njegov strel Giovanniju van Bronckhorstu uspelo blokirati.

Barca je pritiskala, a ji ni uspelo zadeti, kar je obžaloval tudi trener Frank Rijkaard: "Izredna škoda za nas, da nam ni uspelo zadeti. Ampak ekipa se je trudila in igrala precej dobro. Prepričan sem, da bomo v Barceloni dosegli zadetek. Ponavadi je neodločen izid na tujem dober izkupiček."

Benfica oškodovana za enajstmetrovko
Sodnik bi v drugem delu moral pokazati na belo točko po igranju z roko v kazenskem prostoru Thiaga Motte, vendar je njegova piščalka ostala nema. Trener Portugalcev Ronald Koeman je bil jezen:"Seveda je bila najstrožja kazen. V prvem polčasu je ob naši živčnosti prevladovala Barcelona, v drugem delu pa smo imeli tudi mi svoje priložnosti."