Igor de Camargo je že prejšnji teden blestel proti Bayernu, tokrat pa je zapečatil usodo Kölna. Foto: EPA
Šindži Kagava je načel mrežo Hamburga. Foto: EPA
Franck Ribery
Franck Ribery se je vrnil po dveh mesecih premora zaradi poškobe gležnja. Hitro je navdušil navijače Bayerna, ki še vedno upajo na preobrat v spomladanskem delu. Foto: EPA
Philipp Lahm in Mario Gomez
Philipp Lahm in Mario Gomez sta zrežirala zmago Bayerna na bavarskem derbiju. Foto: EPA

Po grenkem porazu v 111. derbiju Porenja so varovanci Franka Schaeferja na zadnjem mestu Bundeslige. V prihodnjem tednu naj bi bilo dokončno znano, ali bo Schaefer dolgoročna rešitev, po tem porazu pa ima bolj slabe karte.

50.000 gledalcev na stadionu Rhein Energie je pripravilo sijajno vzdušje, igrišče je bilo po dolgotrajnem deževju popolnoma razmočeno, obe ekipi sta skušali z visokimi žogami priti do uspeha. Milivoje Novakovič in Mišo Brečko sta začela srečanje. V 39. minuti je Brečko v ležečem položaju preprečil zadetek po strelu Igroja de Camarga, "Nova" pa je s prostega strela pred odmorom meril kakšnih 20 centimetrov previsoko.

V 51. minuti je Pedro Geromel tik pred kazenskim prostorom podrl Michaela Bradleyja, prosti strel pa je izjemno izvedel Raul Bobadilla. Argentinski napadalec je lepo zaposlil Bradleyja v 70. minuti, Američan pa je z desnico matiral Mira Varvodića. Brečka je v 76. minuti zamenjal Taner Yalcin. Gostitelji so skušali na vse načine znižati, a je po hitrem protinapadu de Camargo odločil srečanje. Piko na i je postavil razigrani Bobadilla v zadnji minuti.

V Dortmundu že sanjajo o naslovu
Borussia iz Dortmunda je neustavljiva, v petek zvečer je v fantastičnem vzdušju na stadionu Westfalen padel Hamburger SV. Jürgen Klopp je sijajno uigral mlado ekipo, ki igra kot dobro uglašeni orkester. V 49. minuti je hitri Japonec Šindži Kagava z natančnim strelom z roba kazenskega prostora načel mrežo gostov, lepo mu je podal Lukasz Piszczek. V 70. minuti so rumeno-črni izvedli šolski protinapad. Kagava je podal na desno stran do Maria Götzeja. 18-letnik je v silovitem šprintu prišel do vrat in na drugi vratnici videl Kevina Grosskreutza. Vezist je nesebično z zunanjim delom stopala podal žogo v sredino, kjer je Lucas Barrios popolnoma neoviran postavil končni izid.
Ribery podal ob vrnitvi
Bayern je s 3:0 odpravil Nürnberg. V 10. minuti je izjemno razigrani Danijel Pranjić lepo prodrl po levi strani in podal v sredino, kjer je Mario Gomez le še podstavil nogo. V 57. mnuti je vratar gostov Raphael Schäfer podrl Gomeza v kazenskem prostoru, Philipp Lahm je z bele točke povišal na 2:0. 69.000 gledalcev na Allinez Areni je navdušeno pozdravilo Francka Riberyja, ki je vstopil v 70. minuti namesto Tonija Kroosa. Francoski virtuoz zaradi poškodbe gležnja ni igral vse od 21. septembra. Le pet minut zatem je Ribery s kota podal do Gomeza, ki je z glavo postavil končni izid. Gomez je tri minute pred koncem zapravil lepo priložnost za hat-trick, z nasjtrožje kazni je meril visoko prek vrat.