Strelec prvega gola za Panathinaikos, Raimondas Zutautas v akciji
Santiago Solari (Real Madrid) je proti igralcem Porta uporabljal tudi rokoborske prijeme
Jimmy Floyd Hasselbaink (Chelsea) in Guiari Ronaldo (Bešiktaš) se borita za žogo.

Od evropskih pokalov se bo moral posloviti tudi Lazio. Račune mu je prekrižala češka Sparta, ki je v tretji minuti sodnikovega podaljška zapečatila usodo Italijanov.

V Manchestru je Manchester United potrdil primat v skupini E. Izjemno predstavo sta uprizorila Giggs in Van Nistelrooy. Pri prvem zadetku je Giggs lepo preigral dva igralca Stuttgarta, natančno podal do Nizozemca, ki mu ni bilo težko z glavo zadeti mrežo. Ruud se mu je kmalu oddolžil, prav tako preigral dva igralca in poslal v ogenj Giggsa, ki je rutinirano premagal vratarja Hildebranda. Van Nistelrooy je z golom izenačil klubski dosežek Denisa Lawa, ki je 28-krat zadel na tekmah v evropskih pokalih.

Na drugem srečanju je Panathinaikos presenetljivo v gosteh ugnal Rangers. Škote je v vodstvo popeljal Nizozemec Mols, a je Zutautas kmalu izenačil za Grke. Obstanek v evropskih pokalih sta Panathinaikosu priborila Basinas in Konstantinou.

V skupini E je tekma v Beogradu med Partizanom in Marseillom odločala, kdo izmed dvojice bo igral v Pokalu Uefa. Ilič je podobno kot proti Real Madridu zgrešil iz idealne pozicije, le da je streljal čez gol. Domače gledalce je v drugem polčasu po strelu z glavo utišal Mido, Delibašič pa je po napaki obrambe Marseilla izenačil. Iliev se je kmalu po izenačujočem golu Partizana sam znašel pred vratarjem Francozov, a je slabo streljal.

Po prvi polovici prvega polčasa je kazalo na gladko zmago Real Madrida. Solari je z golom kronal premoč Špancev, ki bi lahko še povišali prednosti. Porto se je vrnil v igro po napaki Salgada, ki je izgubil žogo v obrambi nato pa napravil prekršek za 11-metrovko. Z 11-metrov je bil uspešen Darlei.

V skupini G bosta nastope v Ligi prvakov nadaljevala Chelsea in Sparta Praga. Chelsea je v Gelsenkirchnu pred množico turških navijačev premagal Bešiktaš in si zagotovil prvo mesto v skupini.

Igralci Sparte so si napredovanje zagotovili v tretji minuti sodnikovega podaljška, ko je bil natančen Kincl. Čehi so bili sicer boljši nasprotnik, vratarja Peruzzija pa je reševala tudi vratnica. Športna sreča je vratarju Lazia obrnila hrbet tik pred koncem, ko je zgrešil čisto žogo in dovolil češkemu igralcu, da neoviran z glavo zadene mrežo.

Milan si je v skupini H že zagotovil prvo mesto, zato je terner Ancelotti na igrišče poslal rezervno postavo. Italijani so bolje začeli, Kaka pa je z neubranljivim strelom z roba 16-metrskega prostora zadel pod vratnico za vodstvo Milana z 1:0. Celta se ni predala, zdržala začetni pritisik Italijanov in izenačila prek Jesulija, Ignacio pa je v 71. minuti z zadetkom, kjer mu je v veliki meri pomagala tudi sreča, povišal na 2:1.

Brugge se je na domačem terenu nadejal zmage in obstanka v evropskih pokalih. Po napaki vratarja Lobonta in zadetku Langeja je bil blizu želenemu cilju. Sonck je še do konca prvega polčasa izenačil za Ajax, Säternes pa je v 79. minuti poskrbel za slavje domačih navijačev. Nastja Čeh je odigral vso tekmo. V osmino finala tako napredujeta Celta Vigo in Milan, Ajax pa se poslavlja.