Miran Pavlin je s sijajno izvedenim prostim strelom izenačil na 1:1. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden
Vlado Badžim in Jani Šturm
Zadetki s tekme Interblock - Labod Drava
Gorica v sodnikovem podaljšku ob zmago
Ljudski vrt ostaja zaklet za Maribor
Koper po remiju še naprej neporažen
Olimpija iz Lendave poražena

V prvem polčasu sta obe ekipi prikazali precej taktično igro. Najbližje zadetku je bil v 10. minuti Miran Pavlin. Po njegovem strelu in uspešnem posredovanju domačega vratarja Bobana Savića se je zatresla vratnica. Rudar je povedel v 58. minuti, potem ko je Mirza Mešić zadel z glavo po natančni podaji Damjana Trifkoviča.
V 64. minuti se je Pavlin znašel sam pred Savićem, a je ta odlično posredoval in preprečil zanesljiv zadetek. Dve minuti pozneje je bil nemočen, saj ga je isti igralec premagal z natančnim prostim strelom z 22 metrov. Takoj mu je odgovoril Amel Mujakovič, ki je po novi uspešni podaji Trifkoviča zadel iz bližine. Za drugo izenačenje je v 80. minuti poskrbel Dalibor Radujko po sijajnem predložku Amirja Kariča.

Tudi prva tekma med tema dvema tekmecema na Bonifiki se je končala z izidom 2:2. Sredi avgusta so prav tako dvakrat vodili gostitelji, takrat Koprčani.
Gola Šturma in Juninha usodna za vijoličaste
Nogometaši Maribora še naprej oddajajo točke v Ljudskem vrtu. Po treh zaporednih zmagah v gosteh, vključno s sredino pokalno v Ljubljani, so jih z 2:1 presenetile Domžale.
Mariborčani, ki so že četrtič letos klonili pred domačimi navijači (brez zmage so že od 8. avgusta), so večji del tekme igrali brez pravih idej in priložnosti. Domžalčani so povedli v 21. minuti, ko je Mitja Zatkovič streljal s približno 12 metrov, Marko Pridigar je nespretno posredoval, žoga pa se je odbila do Janija Šturma, ki mu iz bližine ni bilo težko zadeti. Marcos Tavares je v 40. minuti zadel vratnico.
V 63. minuti je na 2:0 povišal Juninho, ki je po dvojni podaji s Šturmom stekel proti domačim vratom in žogo v drugem poskusu spravil v mrežo. Najnevarnejši igralec za domžalska vrata je bil v zadnjih 20 minutah Tavares, ki je med drugim v 81. minuti z dveh metrov zadel vratarja Nejca Vidmarja. V 83. minuti je Elvedin Džinič z glavo streljal v vratnico. Častni gol vijoličastih je sledil dve minuti pozneje, ko je po predložku Timoteja Dodleka z desne strani iz polobrata mrežo zatresel Dragan Jelič.
Vassiljev edini strelec v Lendavi
Izgubila je tudi Olimpija, od katere je bila z 1:0 boljša Nafta. Tekmo v Lendavi je v 38. minuti iz bližine vrat odločil estonski reprezentant Konstantin Vassiljev po predložku Roka Buzetija z desne strani, kjer je dobil dvoboj z Davidom Kašnikom. V 54. minuti je bil zaradi drugega rumenega kartona izključen Jalen Pokorn, še višji poraz Olimpije pa je z nekaj lepimi obrambami preprečil vratar Jan Oblak. Olimpija je imela najlepši priložnosti ob koncu prvega polčasa, ko je Davor Škerjanc streljal mimo leve vratnice, in na začetku drugega, ko je Gabriel Da Silva dobro ogrel dlani vratarja Tomaža Murka. Nafta je zmagala drugič zapored.
Celjani do točke s prostega strela
Hit Gorica je četrtič zapored remizirala. Proti CM Celju se ji je dolgo nasmihala zmaga, a ji je račune v sodnikovem podaljšku prekrižal Sebastjan Gobec (1:1). V 11. minuti je Milan Osterc z močnim strelom zadel okvir vrat, modro-beli pa so v 24. minuti premoč kronali z zadetkom Gorana Galešića po tleh z roba kazenskega prostora.
Na začetku drugega polčasa so za kratek čas pritisnili Celjani, nato pa je v 62. minuti Galešić z 20 metrov znova meril v okvir vrat. V končnici tekme so gostje vse sile usmerili v napad in imeli nekaj sreče, da gostitelji niso povišali vodstva. Na presenečenje in razburjenje domačih nogometašev je sodnik v 92. minuti dosodil prosti strel za Celjane na robu kazenskega prostora, ki ga je mojstrsko izvedel Gobec in izenačil.
Majcen junak v Spodnji Šiški
Interblock je prekinil niz štirih porazov z zmago nad Labodom Dravi z 2:1. Ljubljanski klub, ki ga zapušča 11 najdražjih igralcev, se je pod vodstvom novega trenerja Borivoja Lučića v 18. minuti znašel v zaostanku. Po podaji iz kota in zmedi v kazenskem prostoru se je pred vrati najbolje znašel Abdulrazak Mohammed Ekpoki. V 34. minuti je Josip Iličič s prostega strela z več kot 25 metrov izenačil na 1:1. Čeprav so si v 2. polčasu lepše priložnosti priigrali Ptujčani, so do zmagovitega zadetka v 76. minuti prišli gostitelji. Po prostem strelu Iličiča je mrežo zatresel Luka Majcen.