Marcos Tavares se je osmič v tej sezoni vpisal med strelce. Foto: Marko Madžarac
Miran Pavlin je bil znova eden najboljših mož v koprskih vrstah. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden
Delitev točk na derbiju vodilnih
Velenjčani ugnali Celjane
Nafta v drugem polčasu do nove zmage
Zadetki iz Nove Gorice in Ljubljane

V 8. minuti so pred 4.000 gledalci prvi povedli gostje. Zadel je Saša Božičič s polvolejem s približno 12 metrov. V 32. minuti so ostali Koprčani z igralcem manj, saj je bil zaradi drugega rumenega kartona izključen Nebojša Kovačevič. Mariborčani so izenačili v 44. minuti iz hitrega protinapada. Strel Marcosa Tavaresa z desne strani je Ermin Hasič še ubranil, odbito žogo pa je v mrežo pospravil Vito Plut. Takoj zatem je tik mimo leve vratnice Hasiča streljal Dejan Mezga.
V 50. minuti je vodstvo Mariboru prinesel zadetek Tavaresa z glavo po predložku Aleša Mejača z leve strani. Pet minut pozneje je podobno na drugi strani mrežo zatresel Kristijan Polovanec, potem ko mu je s prostega strela z desne strani podal Miran Pavlin.
V 71. minuti je imel Maribor lepo priložnost oziroma kar tri v eni akciji za vodstvo s 3:2. Hasič je najprej ubranil poskus Pluta, nato je Mezga zadel vratnico, po še eni odbiti žogi pa je Tavaresov strel na poti v mrežo zadel enega izmed koprskih branilcev. V 91. minuti pa bi kaj lahko kot zmagovalci iz dvoboja izšli tudi Koprčani, saj je Darijo Biščan ušel branilcem in se sam znašel pred Markom Ranilovičem, vendar je ta njegov poskus uspel izbiti v kot.
Še drugi spomladanski poraz Celja
V Velenju je Rudar premagal CM Celje s 3:1. Gostitelji so hitro povedli. V 9. minuti je z desne strani podal Renato De Moraes, v sredini približno 10 metrov od vrat pa se je lepo odkril David Tomažič Šeruga, ki je rutinirano zadel. Kmalu zatem je imel srečo domači vratar Boban Savić, ki ga je rešila prečka, ko je z glavo streljal Roman Bezjak.

Knapi so vodstvo podvojili v 28. minuti, ko je Rok Kronaveter izvajal kot, z glavo pa je bil najvišji Nedzbedin Selimi. Celjani so se hitro vrnili, Anej Lovrečič je v 35. minuti izvajal prosti strel, žoga pa se je od vratnice odbila v peto vratarja Savića in se zvalila v mrežo. Končni izid je v zadnji minuti po protinapadu postavil Alem Mujakovič.

Nafta v drugem polčasu kronala premoč
S 3:1 je zmagala tudi Nafta, ki je bila s tem izidom boljša od Interblocka. Pomlajeni Ljubljančani so v prvem polčasu nudili močan odpor in priložnosti je bilo zato malo. V drugem delu so se gostitelji razigrali in razlika bi bila lahko še višja. Že v prvem polčasu najbolj razigrani Konstantin Vassiljev je v 48. minuti z nekaj sreče prvi zadel s prostega strela z leve strani. Na 2:0 je v 69. minuti povišal Dalibor Volaš iz neposredne bližine po odbiti žogi, štiri minute pozneje pa je bil v gneči v kazenskem prostoru najbolj spreten Stjepan Caban in dokončno odločil zmagovalca. Dve minuti pred koncem je Emil Miljković zastreljal 11-metrovko za 4:0, častni gol za goste pa je v zadnji minuti prispeval Damir Čehič.

Domžale izenačile pet minut pred koncem
V Ljubljani so na tekmi Olimpija - Domžale gledalci spremljali skromno nogometno predstavo. V prvem polčasu so imeli terensko premoč domači, ki so povedli v 21. minuti. Agim Ibraimi je izvedel kot z desne strani, na drugi vratnici pa se je neoviran znašel Leonardo Bonifacio, ki mu žoge ni bilo težko potisniti v mrežo. V drugem delu so bili Domžalčani aktivnejši in v 85. minuti izenačili. Po prostem strelu Mitje Zatkoviča z leve strani je ljubljanska obramba zaspala, to pa je izkoristil Darko Topič, ki je z glavo postavil končni izid.

Rezervist poskrbel za tri točke Novogoričanov
V Novi Gorici se je po zanimivi in razburljivi tekmi zmage proti Labodu Dravi z 2:1 veselila domača ekipa, zmagoviti gol pa je v prvi minuti sodnikovega podaljška z natančnim strelom v desni spodnji kot dosegel "rezervist" Dino Martinovič, ki je v 82. minuti zamenjal Gorana Cvijanoviča. Gostitelji bi lahko vprašanje zmagovalca razrešili že v rednem delu, saj so si priigrali številne priložnosti za zadetek, ki jih je preprečil izjemno razpoloženi gostujoči vratar Gregor Fink. Prvi zadetek so dosegli v 32. minuti, ko je po močnem strelu Enesa Demiroviča odbito žogo v mrežo pospravil Milan Osterc. Bledi Ptujčani so eno svojih redkih priložnosti izkoristili v 41. minuti in prek Seada Zilića izenačili.