David Flakus Bosilj je po uri igre na edinem prvoligaškem soočenju 2. kroga Pokala Slovenije popeljal Bravo v vodstvo na gostovanju v Radomljah. Foto: www.alesfevzer.com

Šroler z 11-m v 91. minuti razočaral Gančane

Med prvoligaši se je najbolj namučila Mura, ki je gostovala v Gančanih pri tamkajšnjem četrtoligašu. Sicer je prvi strelec Prve lige Mirlind Daku zadel že v 4. minuti, a je pred iztekom prvega polčasa izenačil Gregor Bunderla. Po izteku rednih 90 minut je bilo še vedno 1:1, a nato je srca številnih domačih navijačev, ki so popolnoma zapolnili stadion v Gančanih, strl Martin Šroler z enajstmetrovko v 91. minuti za končnih 2:1 in napredovanje Sobočanov v 3. krog.

Bravu dvoboj sosedov s prvoligaške lestvice

Med vsemi pari 2. kroga Pokala Pivovarna Union, ki tako kot 1. krog poteka znotraj Medobčinskih zvez, je bil en prvoligaški par: Radomlje – Bravo. Na soočenju sosedov s prvoligaške lestvice (mlinarji so osmi, Šiškarji pa so sedmi) so slavili Ljubljančani z dvema goloma v drugem polčasu. David Flakus Bosilj je prebil obrambo Radomelj, v sodnikovem dodatku pa je vse dvome o napredovanju razblinil Martin Kramarič.

Jamajčan prinesel Kopru derbi v Izoli

V slovenski Istri se je obudil zagrizeni lokalni derbi Izole in Kopra, na katerem se je zbralo 500 gledalcev. Prvoligaš je bil premočan za domačega tretjeligaša, jeziček na tehtnici pa je bil 19-letni Jamajčan Cristojaye Daley, ki je zadel v prvem in drugem polčasu.

Pričakovano lahko delo Olimpije

Olimpija je začela pokalno tekmovanje na domači zelenici, kjer je gostila četrtoligaša Ivančno Gorico. Mustafa Nukić je zadel že v 8. minuti in do polčasa je bila s 4:0 tekma že odločena. Piko na i za čisto petardo so zmaji postavili v zadnji minuti rednega dela prek Rui Pedra.

V 3. krogu dva petoligaša

Največja podviga sta se odvila na severovzhodu Slovenije v MNZ Murska Sobota. Petoligaš Cven je v sosedskem prleškem obračunu presenetil ekipo Veržeja z 2:0, Čardo pa je v Martjancih s 3:2 presenetila Serdica, ki ravno tako igra v petem rangu slovenskega nogometa

10:0 (9:0)
Omladič 3., 10., 34., 40., Borden 17., Vošnjak 19., Urek 28./ag, Verbič 31., Kosić 43., Majcenovič 53.

RADENSKA SLATINA - Rakičan 7:0 (2:0)
Šoštarec 10., Lesjak 43., 55., Štelcar 69., Želodec 73., Berden 74., Pintarič 86.

KRKA - Litija 8:0 (4:0)
Kovačič 7., 37., Medle 28., 41., Prodanović 66., Perković 69., Kapitanović 87., 88.

Čarda Martjanci - SERDICA 2:3 (1:2)
Gašpar 9., 75.; Šinko 29., 32., Bagola 50.

Turnišče - ODRANCI * 0:3 - za zeleno mizo

ZAVRČ - Apače * 3:0 - za zeleno mizo

FUŽINAR VZAJEMCI - Jurovski Dol 4:1 (2:0)
Maksimović 18., 49., Posinković 21., Gyimaha 74.; Satler 81.

Malibu Panonija - HOTIZA 1:4 (1:0)
Lisjak 3.; Čurin 55., 77., Toth 83., Polareczki 88.

SIJ Acroni Jesenice - TINEX ŠENČUR
Čamdžić 39.; Grašič 22. * 3:5 (1:1) - po 11-m

Podvinci - BOSCH BRAČIČ VIDEM 0:2 (0:0)
Rogina 48./11-m, Krajnc 59.

CB24 TABOR SEŽANA - Komen 9:1 (5:0)
Ovsenak 3., Nikolić 9., 32., 45., 85., El Afghani 37., Zeljković 55., Crinacoba 88., Štravs 90.; 75.

KETY EMMI BISTRICA - Oplotnica 13:0 (7:0)
Bračko 3./11-m, V. Panić 14., 17., 55., 75., Kujović 29., T. M. Panić 38., 44., Džumhur 41., Ferčič 52., Martinčič 71., Koprivc 78., 83.

CIRKULANE - Polskava 2:0 (0:0)
Cesar 77., Hutinski 93.

OLIMPIJA - Ivančna Gorica 5:0 (4:0)
400; Nukić 8., 26., Estrada 27., Ziljkić 44., Pedro 90.

PREMIUM DOBROVCE - Korotan Prevalje * 9:8 (3:2) - po 11-m
Bloudek 25., 28., 36.; Mori 32., Pipuš 40., Kovač 78.
RK: Mustedanagić 67./Korotan

Polana - NAFTA 1903 0:2 (0:1)
Zoltan 40., Igrec 50.

Ljubljana Palis - ZAGORJE * 3:5 (0:1) - po 11-m
Bolta 73.; Kotar 45./ag

AVTO RAJH LJUTOMER - Beltinci Klima Tratnjek * 7:6 (0:0) - po 11-m

Sorodna novica Devet golov Maribora proti sosedskemu četrtoligašu, med strelci prvič Tavares mlajši