Valter Birsa je bil dobro razpoložen za igro, vendar njegovih podaj soigralci niso znali unovčiti. Foto: Sandi Fišer
Slovenija - Severna Irska
Slovenski navijači so kljub porazu ob koncu tekme zaploskali nogometašem. Foto: Sandi Fišer
Veliko razočaranje po porazu s Severno Irsko
Pogovor z Valterjem Birso
Grenak poraz za začetek kvalifikacij

"Po tekmi pač to nekaj časa traja," je pojasnil, medtem ko so se njegovi prijatelji, ki so ga čakali, muzali na njegov račun. Po prisrčnem pozdravu z očetom si je kljub pozni uri vzel čas za MMC-jev mikrofon. Medtem pa drugega testiranca Mateja Mavriča še vedno ni bilo na spregled ...
Poraz proti Severni Irski ni lepa popotnica za nadaljevanje kvalifikacij. Kakšen je vaš komentar tekme?
Vedeli smo, da bo tekma težka in na kakšen način igrajo. Poskušali smo narediti vse, da bi zadeli, ampak na žalost nam ni uspelo. Severni Irci so se skozi vso tekmo držali nazaj, mi smo napadali, a sreča ni bila na naši strani, oni pa so srečno zadeli.

Pred dvema letoma ste prav po vaši podaji v 84. minuti strli odpor Severnih Ircev. Danes je bilo kar nekaj vaših lepih podaj, a žoga ni hotela v mrežo.
Res škoda, toda treba je iti naprej. To tekmo je treba čim prej pozabiti, čaka nas še ogromno tekem, na katerih bo treba biti pravi.

Kaj je danes manjkalo oziroma kaj bo treba izboljšati?
Mislim, da nam je zmanjkalo tudi malo sreče. Borili smo se, igrali bolje kot oni. Severni Irci si niso pripravili veliko lepih priložnosti, v drugem polčasu so redko prišli čez sredino igrišča.

Ob prekinitvi sredi drugega polčasa sta si s selektorjem Kekom izmenjala nekaj besed. Kaj vam je takrat naročil?
To so stvari, ki ostanejo znotraj ekipe.

Kakšno tekmo pričakujete v torek v Beogradu?
Težko bo. Srbi so zmagali s 3:0 in bodo veliko bolj sproščeni. Igrajo na domačem igrišču, tako da bo znova peklensko. Najprej se je treba spočiti in dati glave na "off". Mislim, da bo danes zelo težka noč, ampak tako je v nogometu. Treba bo preboleti in iti naprej.

Verjamete, da bo poraz podobno kot tisti lani v Belfastu Slovenijo prebudil in da bo nadaljevanje kvalifikacij bolj uspešno?
Ne razmišljamo o tem. Zdaj imamo zelo težko tekmo proti Srbiji, poskušali bomo odigrati najboljše in izvleči svoj maksimum.

Dotakniva se še malce vašega kluba. Pred kratkim je bil žreb Lige prvakov. Kakšna je bila vaša prva misel, ko ste videli, da je Auxerru namenil skupino z Milanom, Realom in Ajaxom?
Vse nas je prevevalo zadovoljstvo, da bomo igrali proti takšnim moštvom. To bo za nas privilegij in poskušali bomo narediti čim več.

Igranja na katerem stadionu se najbolj veselite - na San Siru, Santiagu Bernabeuu ali amsterdamski Areni?
Vsa tri gostovanja bodo lepa in na teh igriščih bomo vsi uživali.

Ste katerega od teh stadionov že obiskali kot gledalec?