Le še vprašanje časa je, kako dolgo bo Ciro Ferrara še trener Juventusa. Foto: EPA
Diego
Brazilec Diego po koncu srečanja ni mogel skriti razočaranja. Foto: EPA
Samuel Eto'o
Samuel Eto'o je dosegel edini zadetek na srečanju v Milanu. Foto: EPA

V 17. krogu italijanskega nogometnega prvenstva je Juventus doživel nov neuspeh. V Torinu je z 1:2 klonil proti zadnjeuvrščeni Catanii.
Ciru Ferrari so na klopi "stare dame" nedvomno šteti dnevi. Po Bayernu in Bariju je to že tretji zaporedni poraz Torinčanov, na zadnjih šestih srečanjih pa so klonili petič. Navijači so že pred tekmo protestirali, po novem porazu pa je približno 200 privržencev znova izkazalo svoje nezadovoljstvo nad trenutno situacijo. Ferrara je že zatrdil, da ne namerava odstopiti.

Katastrofalen prvi polčas domačih
Sicilijanci so povedli v 23. minuti. Portugalec Tiago Mendes je potegnil za dres Nicolasa Spollija, Urugvajec Jorge Martinez pa je z bele točke premagal Alexa Manningerja. V prvem polčasu so Torinčani igrali zelo slabo in niso resneje ogrozili nasprotnikovih vrat.

Melo še naprej slab
Že v 32. minuti je Neapeljčan na klopi Juventusa zamenjal slabega Felipeja Mela, ki je pred sezono iz Fiorentine prišel kot velika okrepitev. Namesto Brazilca je v igro prišel Hasan Salihamidžić. Bosanski nogometaš se je v 66. minuti po izjemni podaji Diega sam znašel pred vratarjem in izenačil.

Pritisk gostiteljev ni obrodil sadov
Juve je sicer celoten drugi polčas imel pobudo, a priložnosti ni uspel realizirati. Igralci Catanie so prežali na protinapade in v 86. minuti je rezervist Mariano Izco iz "kontre" kaznoval nezbranost domače obrambe in postavil končni rezultat srečanja. Catania je v Torinu slavila prvič po letu 1963.

Prvaki bežijo zasledovalcem
Inter je prednost pred mestnim tekmecem Milanom, ki pa ima tekmo manj, povišal na osem točk. Zmago proti Laziu (1:0) je branilcem naslova priigral Samuel Eto'o, ki je izkorsitil zmedo v kazenskem prostoru Rimljanov.

Štiri tekme so bile zaradi snega preložene. Za zdaj še ni znano, kdaj bodo odigrane.