Gareth Bale je v Milanu dokazal, da je vrhunski bočni igralec. Navijači Tottenhama vsekakor upajo, da bo predstavo ponovil tudi v torek v Londonu. Foto: EPA
Lionel Messi
Lionel Messi je v letošnji sezoni neustavljiv. Na 12 tekmah je zadel 14 golov, v Ligi prvakov pa se je na treh tekmah zadetka veselil štirikrat. Foto: EPA
Walter Smith
Menedžer Glasgow Rangersov Walter Smith bo poskušal svojo ekipo obdržati na drugem mestu lestvice skupine C. Foto: EPA
Jorge Jesus
Benfico doma čaka izredno pomembna tekma z Lyonom, ki jo mora dobiti ali pa iztržiti vsaj točko, če želi ohraniti upe po napredovanju v osmino finala. Foto: EPA
Unai Emery
Trener Valencie upa, da bodo njegovi varovanci proti Rangersom prikazali boljšo igro kot pred slabima dvema tednoma na Ibroxu. Foto: EPA
Thomas Schaaf
Thomas Schaaf z nogometaši Werderja opravlja še zadnje treninge pred obračunom s Twentejem. Foto: EPA

20. oktobra je Inter v prvem polčasu popolnoma nadigral Londončane in po 35 minutah vodil že s 4:0. Toda "ostroge" se niso dale, junak srečanja pa je postal valižanski bočni branilec Gareth Bale, ki je z bliskovitimi prodori vsakič znova ušel domači obrambi in dosegel tri skoraj identične zadetke. Trener aktualnih evropskih prvakov Rafael Benitez je stadion Giuseppe Meazza zapustil razbesnjen nad predstavo svojih varovancev v drugem polčasu, v torek pa bo upal, da bodo črno-modri previdnejši.

Zadovoljni bi bili tudi s točko
Inter ima po treh odigranih krogih 7 točk in si lahko z zmago že zagotovi napredovanje v izločilne boje, zagotovo pa bodo Italijani zadovoljni tudi s točko, saj v 5. krogu gostijo na papirju bistveno slabši Twente. Primarna naloga črno-modrih bo onesposobiti Balea, ki ga Benitez zelo dobro pozna še iz časov, ko je sedel na klopi Liverpoola. "Bale je igral odlično," je priznal lastnik Interja Massimo Moratti in dodal: "V preteklosti smo ga že večkrat želeli pripeljati v klub, zdaj pa je njegova cena bržkone skokovito narasla. Nad skorajšnjim povratkom Tottenhama v Milanu smo bili vsi zelo šokirani."

Rezervni vratar tudi pri Interju
Zaradi izključitve na milanski tekmi in prepovedi igranja bo moral namesto Heurelia Gomesa med vratnici stopiti Carlo Cudicini, ki ima že ogromno izkušenj z igranjem na velikih tekmah, saj je pred prestopom na White Hart Lane deset let branil barve Chelseaja, ki je začel nove evropske uspehe beležiti po prihodu Romana Abramoviča junija 2003. Zaradi poškodbe je pod vprašajem tudi nastop prvega zvezdnika moštva Rafaela van der Vaarta. Tudi Inter bo po vsej verjetnosti zaigral z rezervnim vratarjem, saj se je na zadnji tekmi italijanskega prvenstva proti Genoi poškodoval prvi vratar Julio César. Sulley Muntari bo v vezni liniji zaigral namesto Estebana Cambiassa, ki se je prav tako poškodoval na omenjeni tekmi.

Xavi se je znebil nevzdržne bolečine
Katalonski velikan ima po treh odigranih krogih "le" točko prednosti pred Köbenhavnom, s katerim se bo udaril v danski prestolnici. Na zadnji tekmi Lige prvakov je vezist Xavi Hernandez odigral le zadnjih 20 minut, zdaj pa je, kot kaže, njegovih težav z ahilovo tetivo vendarle konec, saj je v soboto začel tekmo španskega prvenstva proti Sevilli, ki je padla s kar 5:0. "Ne čutim več takšnih bolečin, kot sem jih prej," je novinarjem po tekmi priznal 30-letnik. Zaključil je: "Prej je bila bolečina nevzdržna! Zdaj optimistično zrem v prihodnost in menim, da bom sposoben odigrati na najvišjem nivoju." Skupaj z ekipo je na Dansko odpotoval tudi Gabriel Milito, edina igralca, ki trenerju Pepu Guardioli ne bosta na voljo, sta napadalec Jeffren in rezervni vratar Jose Manuel Pinto.

Rdeči vragi brez Ferdinanda
V skupini C bo poskušala Valencia popraviti vtis iz prejšnjega kroga, ko je na Ibroxu proti Glasgow Rangersom "le" remizirala. Točko jim je na začetku drugega polčasa z avtogolom "priboril" ameriški vezist Maurice Edu. Vroče bo tudi v turški Bursi, kjer bo pri tamkajšnem Bursasporju gostoval Manchester United. Rdeči vragi so doma pustili Ria Ferdinanda, odsotni pa bodo tudi Jonny Evans, Federico Macheda, Anderson in Gary Neville.