Na nedeljskih volitvah o zaupnici je za njegovo administracijo glasovalo 14.871 članov kluba (37,75 odstotka), za opozicijo, ki jo vodi Oriol Giralt, pa je glasove oddalo 23.870 članov (60,6 odstotka). Če bi prejel vsaj 66 odstotkov, bi moral Laporta razpisati predsedniške volitve, tako pa ostaja v sedlu do leta 2010, ko se mu izteče drugi mandat predsednika kluba.
Laporta že prej potegnil nekaj potez
"Opoziciji ni uspelo pri glasovanju, a rezultate vseeno razumemo kot kazen za delo v preteklih dveh letih. Zdaj nas čaka težko delo, da se spet vrnemo na stara pota," je v prvi izjavi povedal Laporta. Barcelona je bila na tržišču pridna, saj je v moštvo že pripeljala Daniela Alvesa, Seydouja Keitaja, Gerarda Piqueja in Martina Caceresa. Trenerja Franka Rijkaarda je zamenjal nekdanji kapetan Pep Guardiola, ki je hitro napovedal, da ne računa več na Deca in Ronaldinha. Prvi je že član Chelseaja, drugi še išče nove delodajalce. Ravno te menjave so najbrž Laporti rešile kožo.
Giralta je podpiral Rosell
"Vodstvo kluba mora dobro pregledati rezultate, saj jim mora prinesti sporočilo," je na novinarski konferenci slabe volje razlagal Giralt in nato v zadnjem poskusu končal: "Če bi bil jaz predsednik, bi s tako nizko podporo odstopil." Giralt je imel največjega podpornika v Sandru Rosellu. Ta je bil nekaj časa podpredsednik in je bil najbolj zaslužen za prihod Deca in Ronaldinha. Leta 2005 pa je odstopil, saj je menil, da Laporta klub vodi preveč avtokratsko.
Po petih letih se je vse spremenilo
Laporta je bil izjemno priljubljen, prvi mandat je dobil leta 2003, saj je obljubil prenovo moštva. Z Ronaldinhom in Decom na čelu so lovorike začele hitro prihajati, vrhunec pa je bila zmaga v Ligi prvakov leta 2006. Od takrat ponos Katalonije ni več osvajal lovorik, kar je pomenilo (pričakovan) preobrat v zadovoljstvu navijačev.
S. J.
Komentarji so trenutno privzeto izklopljeni. V nastavitvah si jih lahko omogočite. Za prikaz možnosti nastavitev kliknite na ikono vašega profila v zgornjem desnem kotu zaslona.
Prikaži komentarje