Dva od glavnih junakov Lazia Christian Brocchi  in Miroslav Klose se veselita velike zmage. Foto: EPA
Dva od glavnih junakov Lazia Christian Brocchi in Miroslav Klose se veselita velike zmage. Foto: EPA
Anderson Hernanes
Anderson Hernanes je z bele točke zadel povratek Lazia, ki ga je tik pred koncem srečanja realiziral Miroslav Klose. Foto: EPA
Pablo Daniel Osvaldo
Pablo Daniel Osvaldo je že v 5. minuti Romo popeljal v vodstvo. Foto: EPA
Robinho
Robinho je proti Palermu zadel za vodstvo z 2:0. Foto: EPA
Inter
Nogometaši Interja so razočarani zapuščali zelenico v Catanii. Foto: Reuters

Srečanje so odlično začeli gostujoči nogometaši, ki so že v 5. minuti povedli prek Pabla Daniela Osvalda. Ta je po odlični globinski podaji Miralema Pjanića hladnokrvno zaključil za zgodnje vodstvo Rome. Derbi je bil v prvem polčasu zelo dinamičen, na obeh straneh se je zvrstilo kar nekaj priložnosti. V 11. minuti je Miroslav Klose sprožil mimo gola, v 27. minuti je po seriji izvrstnih akcij največjo priložnost zapravil Osvaldo, ki ob drugi vratnici po predložku z leve strani ni pričakoval žoge.
Zmagoviti gol Lazia visel v zraku
V nadaljevanju so nogometaši Lazia zaigrali veliko podjetneje, Romo so pritisnili na njeno polovico, do ključnega trenutka pa je prišlo v 50. minuti, ko je Simon Kjaer storil prekršek nad Christianom Brocchijem. Glavni sodnik Paolo Tagliavento, ki je rimski derbi sodil tretjič v karieri, je Danca nemudoma izključil in pokazal na belo točko. Z 11 metrov je bil natančen Hernanes.

Romo je v drugem polčasu dvakrat rešil okvir vrat: v 70. minuti je prečko po strelu z glavo zatresel Klose, v 82. minuti pa je Djibril Cissé nastreljal vratnico. Obe ekipi sta si prizadevali doseči zmagoviti zadetek, v sodnikovem podaljšku pa je po lepi podaji rezervista Matuzalema spretni Klose vendarle uspel zadeti in Laziu priigrati prvo zmago v večnem derbiju po 11. aprilu 2009.

Petič v zgodovini in prvič po letu 1989 se je zgodilo, da se je kar pet tekem v enem krogu Serie A končalo brez zadetkov.

Catania v petih minutah preobrnila izid
Inter je v soboto doživel že četrti poraz. V Catanii je brez poškodovanih Wesleyja Sneijderja in Diega Forlana izgubil z 1:2, čeprav je ob polčasu vodil z 1:0. Črno-modri so v dežju sicer hitro - že v 6. minuti - povedli z volejem Estebana Cambiassa po predložku Maicona in do odmora delovali suvereno.
Toda že v 51. minuti so vodili gostitelji, potem ko sta mrežo zatresla Argentinec Sergio Almiron z roba kazenskega prostora in Francesco Lodi z 11-metrovke po prekršku vratarja Luce Castellazzija nad Gonzalom Bergessiom. Do konca si Interjevi nogometaši niso več opomogli, Castellazzi jih je z nekaj sijajnimi obrambami obvaroval še višjega poraza.
To je bila sladka zmaga trenerja Catanie Vincenza Montelle nad Claudiom Ranierijem, od katerega je v lanski sezoni prevzel vodenje Rome.
Modesto utišal navijače Napolija
Neuspešen je bil tudi Napoli, doma je z 1:2 klonil proti Parmi. Zmagoviti zadetek je v 82. minuti po protinapadu in predložku Sebastiana Giovinca dosegel Francesco Modesto. Gostje so vodili tudi z 1:0.
Le dva zadetka v nedeljskem popoldnevu
V nedeljskih popoldanskih tekmah so ljubitelji italijanskega prvenstva videli zgolj dva zadetka, ki sta padla v Novari, kjer je Krhinova Bologna zmagala z 0:2. Mladi slovenski reprezentant je sedel na klopi. Samir Handanović je še tretjič zapored svojo mrežo ohranil nedotaknjeno ob remiju proti Atalanti (0:0), medtem ko sta se Bojan Jokić in Boštjan Cesar dobro zoperstavila napadalcem Juventusa, ki so iz Verone odnesli 'zgolj' točko (0:0). Valter Birsa je v Genoi proti Lecceju igral do 77. minute, ko je bil zamenjan zaradi poškodbe mišice.

7. krog:
LAZIO
- ROMA 2:1 (0:1)
Hernanes 51./11-m, Klose 93.; Osvaldo 5.
RK: Kjaer 50./Roma

Lazio: Marchetti, Dias, Biava, Radu ( 45./Lulić), Konko, Ledesma, Hernanes, Brocchi ( 76./Metuzalem), González ( 60./Mauri), Klose, Cissé .

Roma: Stekelenburg, Heinze, Kjaer , Angel, Rosi ( 38./Cassetti ), De Rossi , Pjanić, Perrotta ( 53./Perrotta ), Gago, Osvaldo , Krkić ( 74./Pizarro).

CATANIA - INTER 2:1 (0:1)
Almiron 47., Lodi 51./11-m; Cambiasso 6.

MILAN
- PALERMO 3:0 (1:0)
Nocerino 40., Robinho 55., Cassano 64.
Iličić je igral vso tekmo, Bačinovića (oba Palermo) ni bilo v ekipi.

Milan: Abbiati, Abate, Nesta, Thiago Silva (34./Bonera), Antonini, Aquilani, van Bommel, Nocerino, Robinho (66./Emanuelson), Ibrahimović, Cassano (78./El Shaarawy).

Palermo: Tzorvas, Pisano, Silvestre, Migliaccio, Mantovani, Bertolo (75./Acquah), Barreto, Della Rocca, Iličić, Hernandez (66./Pinilla), Miccoli (46./Alvarez).

NAPOLI - PARMA 1:2 (0:0)
Mascara 76.; Gobbi 57., Modesto 82.

CESENA - FIORENTINA 0:0
RK: Mutu 74./Fiorentina

ATALANTA - UDINESE 0:0
Handanović (Udinese) je odigral vso tekmo.
RK: Pinzi 64./Udinese

CAGLIARI - SIENA 0:0

CHIEVO - JUVENTUS 0:0
Cesar in Jokić (oba Chievo) sta odigrala vso tekmo.

GENOA - LECCE 0:0
Birsa (Genoa) je igral do 77. minute.
RK: Kaladze 79./Genoa

NOVARA - BOLOGNA 0:2 (0:1)
Ramirez 45., Acquafresca 64.
Krhin (Bologna) je sedel na klopi.

JUVENTUS 6 3 3 0 9:3 12 UDINESE 6 3 3 0 7:1 12 CAGLIARI 6 3 2 1 8:5 11 LAZIO 6 3 2 1 9:7 11 NAPOLI 6 3 1 2 10:5 10 PALERMO 6 3 1 2 9:9 10 CHIEVO 6 2 3 1 6:5 9 CATANIA 6 2 3 1 7:8 9 PARMA 6 3 0 3 8:11 9 FIORENTINA 6 2 2 2 6:4 8 GENOA 6 2 2 2 9:8 8 ROMA 6 2 2 2 7:6 8 MILAN 6 2 2 2 8:8 8 SIENA 6 1 3 2 4:4 6 ATALANTA (-6) 6 3 2 1 8:7 5 NOVARA 6 1 2 3 10:12 5 INTER 6 1 1 4 8:13 4 BOLOGNA 6 1 1 4 4:10 4 LECCE 6 1 1 4 3:9 4 CESENA 6 0 2 4 2:7 2