Thiago Alcantara je kronal odlično igro Bavarcev v prvem polčasu. Foto: Reuters
Xabi Alonso
Xabi Alonso je prestregel številne žoge in povišal na 2:0. Foto: Reuters
Mats Hummels
Mats Hummels je presenetil z novo barvo pričeske. Steber obrambe je izgubil stavo na Oktoberfestu, zato je moral eno tekmo v Bundesligi odigrati s pobarvanimi lasmi. Žena Cathy upa, da bodo v zimskem premoru lasje hitro zrasli. Foto: Reuters
Carlo Ancelotti in Ralph Hasenhüttl
Carlo Ancelotti je izbral odlično taktiko in Ralph Hasenhüttl mu je čestital za zmago na derbiju. Foto: Reuters
Allianz Arena
Po koncu tekme so navijači na Allianz Areni lahko uživali še v vrhuncih leta 2016 v 3D-animaciji, za božično vzdušje pa so poskrbeli z mobilnimi telefoni. Foto: Reuters
Pred tekmo je bila na Allianz Areni tudi minuta molka v spomin na žrtve ponedeljkovega napada v Berlinu. Foto: Reuters

Carlo Ancelotti je malce presenetil z začetno postavo, saj sta bila Thomas Müller in Franck Ribery le na klopi. Jerome Boateng bo po operaciji ramena počival šest tednov, zato je bil poleg Matsa Hummelsa na mestu osrednjega branilca Javi Martinez.
Italijanski strokovnjak, ki je prejel nekaj kritik zaradi bledih iger Bayerna predvsem v mesecu novembru, je tokrat dobil taktični boj. Motivirani zvezdniki so bili za razred boljši od novincev med nemško elito.
Leipzig zdržal četrt ure
Na začetku srečanja so bili gostje enakovredni, zapretili so že v 3. minuti, ko je Yussuf Poulsen pred vrati le za las zgrešil podajo Tima Wernerja z desne strani. Bavarci so stavili na veliko posest žoge, po četrt ure pa so silovito povišali ritem. V 17. minuti je Philipp Lahm z desne strani podal pred vrata, kjer je Robert Lewandowski zadel vratnico, odbito žogo je Thiago Alcantara zlahka preusmeril v prazno mrežo.
Leipzig je bil šokiran in že v naslednjem napadu je imel veliko srečo, saj je Douglas Costa z leve strani stresel vratnico. V 25. minuti je Naby Keita izgubil žogo na sredini igrišča, Arturo Vidal je začel protinapad, Thiago pa je na desni strani našel Xabija Alonsa, ki je z diagonalnim strelom z desno nogo povišal na 2:0.
Velika neumnost Forsberga
Napake pri gostih so se kar vrstile. Lahm je krenil v protinapad, a ga je še pred sredino igrišča od zadaj pokosil Emil Forsberg, z iztegnjenim stopalom je kapetana Bayerna zadel v ahilovo tetivo. Sodnik Felix Zwayer je imel najprej v roki le rumeni karton, a ga je stranski sodnik prepričal, da je šlo za grob štart, in nato je iz žepa potegnil rdeči karton.
Lewandowski postavil piko na i sijajnemu polčasu
Leipzig je bil z igralcem manj popolnoma v podrejenem položaju. V zadnji minuti prvega dela je Hummels našel Douglasa Costo, ki je že švignil mimo Petra Gulacsija. Vratar gostov, ki je šel preveč iz gola, je Brazilca podrl in Zwayer je pokazal na najstrožjo kazen. Lewandowski je bil natančen z desnico in že ob polčasu so gostitelji vodili kar s 3:0.
Drugi polčas le še formalnost
Na začetku drugega dela je Ancelotti v igro poslal Riberyja, Robben je ostal v garderobi. Ritem igre je precej padel. Lewandowski je imel dve lepi priložnosti, a se je Gulasci v 52. in 65. minuti izkazal. Poljak je bil zelo sebičen, soigralci so bili bolje postavljeni. Ribery je v 87. minuti po preigravanju z levico zadel še prečko. Gostje so jo še poceni odnesli, saj so bili v popolnoma podrejenem položaju.
Ancelotti: Zmaga daje samozavest za spomladanski del
"Že od začetka smo bili zelo agresivni. Hitro smo zadeli in nato smo lahko igrali bolj sproščeno. Odločilo je prve pol ure, ko nam je vse steklo po načrtih. Ta zmaga nam daje samozavest za spomladanski del, ko bomo morali prikazati še precej boljše predstave," je bil nasmejan Ancelotti.
"Vsi nogometni navdušenci so govorili o tej tekmi. Želeli smo dokazati, kdo je najboljši v Nemčiji in odnesti prednost na zimski premor. Res nam je uspela odlična tekma," je bil zadovoljen kapetan Lahm.

Alaba šestič zapored avstrijski nogometaš leta
Branilec Bayerna David Alaba je šestič zapored osvojil nagrado za najboljšega avstrijskega nogometaša leta. Alaba je v izboru Avstrijske tiskovne agencije APA in desetih trenerjev prve lige zmagal pred Christianom Fuchsom, ki je z Leicesterom osvojil naslov angleškega prvaka. Alaba, ki je z Bayernom osvojil nemško prvenstvo in pokal, je prejel 22 točk, tri več od Fuchsa, tretji je bil Marcel Sabitzer (RB Leipzig), ki je zbral 12 točk.
Hecking bo spomladi reševal Mönchengladbach
Vodstvo Borussie iz Mönchengladbacha je dan po porazu proti Wolfsburgu (1:2) odpustilo trenerja Andreja Schuberta, ki je klub vodil 15 mesecev. Nasledil je Luciena Favreja, ki je po slabem uvodu v sezono 2015/16 odstopil.
Novi trener bo stari znanec nemških zelenic. Dieter Hecking je do oktobra uspešno vodil Wolfsburg, v pretekli sezoni se je prebil celo v četrtfinale Lige prvakov in bil na pragu senzacije proti madridskemu Realu (2:0 in 0:3). V letošnji sezoni je šlo le še navzdol in pri volkovih ga je nasledil Valerien Ismael.