Didier Drogba je na začetku drugega dela zabil drugi gol za Chelsea. Foto: Reuters
Manuel Neuer
Manuel Neuer je bil nesrečnik tekme na Stamford Bridgeu. Foto: Reuters
Robinho
Robinho je bil mož odločitve v Madridu. Foto: Reuters
Boubacar Sanogo
Boubacar Sanogo se je spektakularno veselil vodilnega zadetka za Werder. Foto: Reuters
Clarence Seedorf
Clarence Seedorf je v drugem polčasu dokončno odločil tekmo na San Siru. Foto: Reuters

Gostje so nastopili brez poškodovanega Kevina Kuranyija. Že v 4. minuti je vratar Manuel Neuer naredil veliko napako, ko mu je žoga po strelu Florenta Maloudaja ušla med nogama. Na začetku drugega polčasa je Didier Drogba z glavo zapečatil usodo nemških podprvakov.

Veliki napaki švedskega sodnika
Varovanci Mirka Slomke niso bili brez možnosti. V prvem delu je Carlos Grossmuller zadel v polno, a je stranski sodnik neupravičeno dosodil nedovoljeni položaj. Ob koncu tekme je brazilski branilec Alex za dres potegnil napadalca Schalkeja Sörena Larsna, a je slab švedski sodnik Peter Fjodfeldt le odmahnil z roko. Modri so tako na 1. mestu s 7 točkami, zmaga pa je še polepšala 41. rojstni dan lastnika Romana Abramoviča.

Rosenborg v drugem delu nadigral Valencio
V skupini B bo še zelo napeto, saj je Rosenborg presenetil Valencio (2:0). Napadalec Yssouf Kone je v 53. minuti izkoristil podajo Mikaela Dorsina. Branilec Vidar Riseth je poskrbel za odločitev, ko je z močnim strelom ukanil Santiaga Canizaresa. Španci so najlepšo priložnost zapravili v 48. minuti, ko je Joaquin streljal naravnost v vratarja Larsa Hirschfelda.

Robinho zrežiral preobrat v Madridu
Real je na krilih Robinha strl Olympiacos s 4:2. Madridčani so bili kljub igralcu več v težavah na začetku drugega dela. Začelo se je sanjsko za gostitelje. Že v 2. minuti je Robinho začel akcijo in podal do Ruuda van Nistelrooyja. Strel Nizozemca je vratar Antonios Nikopolidis odbil, a le do Raula, ki je dosegel že svoj 58. zadetek v Ligi prvakov. Le pet minut pozneje je Predrag Djordjević preigral Michela Salgada in našel Luciana Gallettija, ki je izenačil. V 12. minuti je branilec Vasilis Torosidis povlekel van Nistelrooya pred kazenskim prostorom in si prislužil rdeči karton. Grke to ni zmedlo. V 47. minuti so celo povedli, ko je po prostem strelu Djordjevića najbolje reagiral Julio Cesar. Robinho je izenačil z glavo po podaji Sergia Ramosa. Brazilec je izsilil še najstrožjo kazen, potem ko ga je podrl Cristian Ledesma. Van Niselrooy je z bele točke ustrelil prek vrat. Robinho je vzel stvari v svoje roke. V 83. minuti je s 15 metrov zadel za 3:2, v sodnikovem podaljšku pa je še sijajno asistiral Javierju Balboi.

Werder ostaja med živimi
Werder, ki je bil po dveh krogih v izgubljenem položaju, se je vrnil v igro za napredovanje v skupini C z zmago nad Laziom z 2:1. Boubacar Sanogo je v 28. minuti matiral najstarejšega vratarja v Ligi prvakov Marca Ballotto. Na začetku nadaljevanja je Clemens Fritz našel Huga Almeido, ki je povišal na 2:0. Rimljani so častni zadetek dosegli osem minut pred koncem. Prosti strel Aleksandra Kolarova je vratarju Timu Wieseju uspelo odbiti, Christian Manfredini pa je žogo poslal v mrežo. Najboljši igralec tekme na Weserstadionu je bil Brazilec Diego, ki je vseskozi povzročal težave Italijanom.

Redsi v velikih škripcih
Bešiktaš je z 2:1 ugnal Liverpool, ki je vseskozi napadal, a je bil neučinkovit. Redsi imajo le eno točko in jih čaka hud boj za preboj v osmino finala. Turki so povedli v 13. minuti, ko je strel Serdarja Ozkana v svojo mrežo preusmeril Sami Hyypia. Veliko priložnost za izenačenje je zapravil Steven Gerrard. Njegov strel je sijajno ustavil vratar Hakan Arikan. Tudi v drugem polčasu so gostje pritiskali. Gerrard je ustrelil za las mimo vrat, Arikan pa je obranil strel Ryana Babla. Osem minut pred koncem je brazilski napadalec Bobo povišal na 2:0, žoga je šla vratarju Pepeju Reini med nogama. Gerrard je z glavo uspel znižati, kaj več pa evropskim podprvakom ni uspelo. Na drugi tekmi v skupini A sta se Marseille in Porto razšla brez zmagovalca (1:1) in ostajata na vodilnih mestih.

"Gila" in Seedorf pokopala Šahtjor
Milan je na San Siru s 4:1 odpravil Šahtjor in prevzel vodstvo v skupini D. Alberto Gilardino je dobil priložnost namesto Filippa Inzaghija. "Gila" je najprej zadel z glavo po podaji Andree Pirla s kota, potem pa je izkoristil še podajo Clarencea Seedorfa. Nekdanji napadalec Livorna Cristiano Lucarelli je Ukrajince vrnil v igro. V drugem delu je Seedorf z dvema goloma odločil srečanje.