Kingsley Coman, ki se je kalil v PSG-jevi mladinski šoli (iz Pariza je odšel leta 2014, najprej v Juventus), je v Bayernovi prvi postavi dobil prednost pred Ivanom Perišićem in zaupanje trenerja Hansija Flicka upravičil v 59. minuti, ko je takole zadel z glavo in odločil tekmo. Foto: Reuters
PSG bi po prvem polčasu prav lahko vodil, čeprav je imel precej manjšo posest žoge (37 %), toda več nevarnih priložnosti. Manuel Neuer se je izkazal predvsem v 18. minuti, ko je streljal brazilski zvezdnik Neymar. Foto: Reuters

Ni dvoma, da gre pokal za zmagovalca sezone Lige prvakov v prave roke: 11 tekem in 11 zmag je nanizal Bayern v letošnji sezoni elitnega tekmovanja, ob tem pa blestel z izjemno napadalno učinkovitostjo. V finalu sicer še zdaleč ni šlo gladko, a en zadetek je zadostoval. Dosegel ga je Kingsley Coman po slabi uri igre, potem ko je veliko delo opravil Joshua Kimmich, ki je z desne strani pred PSG-jev gol poslal natančen predložek. Bayern je tako naslovu nemškega prvaka in nemškemu pokalu, kot leta 2013, dodal še evropski naslov.

Neuer zaklenil vrata
Četrtič v zgodovini je bil v finalu dosežen le en zadetek, prvič po letu 1998. A prav lahko bi se obrnilo drugače. V prvem polčasu je bil PSG zelo nevaren, prvo resnejšo priložnost je imel v 15. minuti. Žogo je dobil Kylian Mbappe, njegov poskus v kazenskem prostoru je pravočasno ustavil Kimmich. Še bolj vroče je bilo pred Bayernovimi vrati v 18. minuti. Na levi strani kazenskega prostora je streljal Neymar, izkazal se je Manuel Neuer, drugi junak tekme.

Kapetan Manuel Neuer, ki je v izločilnih bojih opravil izjemno delo, je dvignil pokal za naslov evropskega prvaka. Bayernu je to uspelo šestič, najboljši je bil tudi v letih 1974, 1975, 1976, 2001 in 2013, ko je tako kot letos slavil trojno krono. Foto: Reuters

Najlepši dan moje kariere. Če postaneš prvak na takšen način, s svojimi najboljšimi prijatelji, si več ne moreš želeti.

Joshua Kimmich, branilec Bayerna

Poškodba Boatenga
V 22. minuti je prvič zapretil Bayern. Izjemni napadalec Robert Lewandowski (s 15 goli prvi strelec sezone v Ligi prvakov), ki je bil do tega trenutka neviden, je streljal po obratu in zadel vratnico. Sredi polčasa so nemški prvaki ostali brez osrednjega branilca Boatenga, ki je zaradi poškodbe (to je staknil že na tekmi z Lyonom) hitro končal finale. Zamenjal ga je Niklas Süle.

Bayern je v tej nenavadni sezoni Lige prvakov, ki se je zaradi epidemije končala šele 23. avgusta, večinoma mlel tekmece, v četrtfinalu je Barcelono razbil kar z 8:2. Foto: Reuters

Lewandowski zadel vratnico
Po pol ure igre je Bayernu uspela nova nevarna akcija, znova je bil v glavni vlogi Lewandowski, ki mu je med dvema branilcema uspelo dobro streljati z glavo, vratar Keylor Navas je s težavami ukrotil žogo.

Mbappe brez dinamita
V 45. minuti si je Bayernova obramba privoščila veliko napako, ki pa je ni znal izkoristiti Mbappe. Francoski velemojster je bil precej neoviran, toda z le nekaj metrov je streljal slabo in naravnost v Neuerja. V sodnikovem dodatku je Bayern pričakoval 11-metrovko, potem ko je v kazenskem prostoru padel Coman (tekmo je začel namesto Perišića), toda italijanski sodnik Daniele Orsato ni pokazal na belo točko.

500. gol Bayerna v Ligi prvakov
Tudi v drugem polčasu sta oba nogometna velikana nadaljevala privlačno predstavo, a vse bolj se je zdelo, da Bayern, ki je v Ligi prvakov to sezono do finala v povprečju dosegal rekordnih 4,2 gola na tekmo, prevzema pobudo. Pritisk je obrodil sadove v 59. minuti. Kimmich je z natančno podajo zaposlil razpoloženega Flickovega aduta Comana, ki je z diagonalnim strelom z glavo premagal Navasa. To je bil Bayernov 500. gol v Ligi prvakov.

Jerome Boateng je moral zaradi obnovljene poškodbe hitro z igrišča, kar je bil velik udarec za Bayernovo obrambo, ki pa je vseeno zdržala do konca. Foto: Reuters

Izjemen večer Neuerja, slab Neymarja
V 70. minuti, ko je Bayern opravil že tretjo menjavo (tudi Coman je šel na klop), je PSG pripravil odgovor: po podaji di Marie je z nekaj metrov poskusil Marquinhos, znova je bil na pravem mestu Neuer, ki je bil izbran za igralca tekme. Bayern je trpel do konca, a leto 1999 (Manchester United je takrat po zaostanku z 0:1 "iz nič" izvlekel zmago) se ni ponovilo. V sodnikovem dodatku se je namreč PSG-ju ponudila izjemna priložnost za izenačenje, toda po protinapadu in podaji Neymarja (tokrat je imel slab večer) rezervist Choupo-Moting ni dobro zadel žoge in Parižani so v svojem prvem finalu Lige prvakov ostali praznih rok.

Statistika finala. Foto: uefa.com